הפקת סרטי הסברה

הפקת סרטי הסברה

לא פעם אנחנו שומעים את הביטוי סרט הסברה, ואנחנו מיד חושבים שמדובר על ביטוי לאומי. הרי בתקשורת, בכל פעם כשעולה דיון על סרטי הסברה הכוונה מיד לסרטים שנועדו להסביר מדיניות של ממשלה או של מדינה.

אך האמת היא, שגם עסקים וחברות מפיקים סרטי הסברה מסוגים שונים, סרטים שמכוונים לקהלים רחבים. מדובר בסרטים שנועד לספק מידע, הן על שירותים, מוצרים והן על החברה עצמה.

הרעיון של הפקת סרטי הסברה הוא מאוד פשוט, אם אנחנו נניח מחליטים לפתח מוצר או שירות מסוים, אנחנו נרצה שהלקוחות שלנו ידעו למה מומלץ להם להשתמש בו, וכיצד הם יכולים לעשות את זה. לכן, אנחנו נפיק עבורם סרטון שמכיל דברי הסבר אודות השירות או המוצר שלנו. מדובר בסרטים שיכללו מידע נרחב אודות השירות והמוצר, הן מידע ויזואלי והן מידע טקסטואלי.

כאן אנחנו ניכנס למספר נקודות חשובות לגבי הפקת סרטי הסברה. כשאנחנו יוצרים סרט כזה, עלינו לשאול את עצמנו תחילה למי הוא פונה. מה סוג הקהל, מה בדיוק אנחנו רוצים לספק לו, ובאיזו צורה. כלומר, אין היגיון שאנחנו נפיק סרט הסברה למבוגרים ברמה של ילדים או להיפך.

כאן אנחנו צריכים לגעת בנקודה נוספת, אם אנחנו מפיקים סרט הסברה, אנחנו צריכים לזכור שייתכן מאוד שהקהל שלנו יהיה מגוון מבחינות שונות, למשל מבחינת שפות. לכן רצוי שנפיק סרט הסברה במספר שפות או לחילופין, רצוי שאנחנו נפיק סרט הסברה עם כתוביות לשפות שונות.

נקודה נוספת שאנחנו צריכים לזכור, כשאנחנו מציעים לקהל שלנו סרט הסברה, עלינו לזכור שיש גבול לקשב שלו. לכן הסרט צריך להיות ממוקד, קצר וברור. כמובן שהוא צריך לענות על כל השאלות ומנגד הוא צריך להיות ברור ומתומצת.

עוד נקודה שחשוב לשים לב אליה היא, הפלטפורמה בא אנחנו מציגים את הסרט. סביר להניח שאנחנו נרצה שהיא תגיע לקהל שלנו בדרכים שהוא יוכל לצפות בו בצורה ברורה. לכן אנחנו נשתמש באינטרנט או בכלים אחרים. עלינו לשאול את עצמנו, מה הדרך הנוחה והטובה ביותר מצידנו להעביר את המסר, כך שהקהל שלנו יוכל לצפות בסרט ולהבין את מה שאנחנו רוצים להעביר.

 

עידן דוידי

עידן דוידי

עידן דוידי הוא בעלת עסק לשיווק דיגיטלי דוידי מרקטינג. עידן מתמחה בקידום ממומן ובפיתוח אפליקציות , בין תחביביו העיקריים הם לחקור וללמוד על טכנולוגיה וטרנדים חדשים. את כל המדריכים והמאמרים באתר הוא כותב בעקבות הרצון לשתף את הידע אשר הוא צובר ועושה זאת בהתלהבות.