הפקת סרטי הסברה

הפקת סרטי הסברה

לא פעם אנחנו שומעים את הביטוי סרט הסברה, ואנחנו מיד חושבים שמדובר על ביטוי לאומי. הרי בתקשורת, בכל פעם כשעולה דיון על סרטי הסברה הכוונה מיד לסרטים שנועדו להסביר מדיניות של ממשלה או של מדינה.

אך האמת היא, שגם עסקים וחברות מפיקים סרטי הסברה מסוגים שונים, סרטים שמכוונים לקהלים רחבים. מדובר בסרטים שנועד לספק מידע, הן על שירותים, מוצרים והן על החברה עצמה.

הרעיון של הפקת סרטי הסברה הוא מאוד פשוט, אם אנחנו נניח מחליטים לפתח מוצר או שירות מסוים, אנחנו נרצה שהלקוחות שלנו ידעו למה מומלץ להם להשתמש בו, וכיצד הם יכולים לעשות את זה. לכן, אנחנו נפיק עבורם סרטון שמכיל דברי הסבר אודות השירות או המוצר שלנו. מדובר בסרטים שיכללו מידע נרחב אודות השירות והמוצר, הן מידע ויזואלי והן מידע טקסטואלי.

כאן אנחנו ניכנס למספר נקודות חשובות לגבי הפקת סרטי הסברה. כשאנחנו יוצרים סרט כזה, עלינו לשאול את עצמנו תחילה למי הוא פונה. מה סוג הקהל, מה בדיוק אנחנו רוצים לספק לו, ובאיזו צורה. כלומר, אין היגיון שאנחנו נפיק סרט הסברה למבוגרים ברמה של ילדים או להיפך.

כאן אנחנו צריכים לגעת בנקודה נוספת, אם אנחנו מפיקים סרט הסברה, אנחנו צריכים לזכור שייתכן מאוד שהקהל שלנו יהיה מגוון מבחינות שונות, למשל מבחינת שפות. לכן רצוי שנפיק סרט הסברה במספר שפות או לחילופין, רצוי שאנחנו נפיק סרט הסברה עם כתוביות לשפות שונות.

נקודה נוספת שאנחנו צריכים לזכור, כשאנחנו מציעים לקהל שלנו סרט הסברה, עלינו לזכור שיש גבול לקשב שלו. לכן הסרט צריך להיות ממוקד, קצר וברור. כמובן שהוא צריך לענות על כל השאלות ומנגד הוא צריך להיות ברור ומתומצת.

עוד נקודה שחשוב לשים לב אליה היא, הפלטפורמה בא אנחנו מציגים את הסרט. סביר להניח שאנחנו נרצה שהיא תגיע לקהל שלנו בדרכים שהוא יוכל לצפות בו בצורה ברורה. לכן אנחנו נשתמש באינטרנט או בכלים אחרים. עלינו לשאול את עצמנו, מה הדרך הנוחה והטובה ביותר מצידנו להעביר את המסר, כך שהקהל שלנו יוכל לצפות בסרט ולהבין את מה שאנחנו רוצים להעביר.

 

בניית אתרים גאדג'טים וידאו ואנימציה טכנולוגיה רפואית כללי סמארטפונים עיצוב גרפי עסקים וניהול פיתוח אפליקציות פנאי קידום אתרים אורגני שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה כדאי להזמין רקדנית בטן לאירועי חברה?
ישראל חוגגת בשנים האחרונות בכל מיני אירועים, אין דרך אחרת להסביר את זה, את שפע האירועים השונים בכל שעה...
קרא עוד »
יונ 23, 2017
הטלוויזיה שנותנת לכם שלווה
מי מאיתנו, האנשים המודרניים, לא עובד שעות נוספות בכל יום? אנחנו כולנו עסוקים מאוד ומנסים להתמודד עם...
קרא עוד »
מאי 14, 2017
שירותי ERP למי הם כדאיים?
אתם מנהלים את אותו העסק כמה שנים ומרגישים שהניהול שלכם לא מספיק טוב? אם כך, יכול להיות שעכשיו זה הזמן...
קרא עוד »
אוק 23, 2017