עיצוב אתר אינטרנט – המפתח ללב הגולשים

עיצוב אתרי אינטרנט

עיצוב האתר מהווה את אחד הגורמים להצלחה וקידום האתר ברשת, בדומה לשיווק ותוכן האתר.

למעשה גם אם האתר יופיע במקום הראשון בתוצאות האורגניות, הדבר לא יבטיח את הגשמת המטרות לשמם הוקם האתר. משום שאם עיצוב האתר לא תואם לאופי האתר או לקהל היעד אליו הוא פונה, קהל היעד יעבור לאתר הבא בלי לבחון את התוכן והשירות שלכם.

 

עיצוב האתר מתחיל באפיון האתר

השלב הראשון בדרך לעיצוב המושלם של האתר, מתחיל במחקר שוק, אפיון האתר וכמובן קהל היעד שלו. אם למשל אנחנו מעוניינים לבנות אתר תדמית לחוג פילאטיס, עיצובו יהיה שונה בהרבה מאתרים העוסקים בתחומים כמו רפואה או פיננסים. נתחיל בביצוע מחקר שוק בין כל המתחרים שלנו, באמצעות מנוע החיפוש גוגל נוכל למצוא רשימה עצומה של עשרות אתרים העוסקים בתחום הפילאטיס.

כדאי לנו להתמקד בחמשת האתרים הראשונים בתוצאות החיפוש האורגנים, בזמן ביצוע המחקר שלנו. במהלך המחקר כדאי לנו לבחון את עיצוב האתרים, לאיזה קהל יעד הם פונים וכמה כניסות הם זוכים בכל יום. באמצעות המחקר נוכל לבחון את היתרונות והחסרונות של אותם אתרים מבחינת טכניקת העיצוב בה הם משתמשים.

החסרונות שלהם משמשים כיתרונות שלנו, באמצעותם נוכל להתעלות על המתחרים שלנו. באמצעות המחקר נוכל לאפיין את נושא האתר שלנו ואת קהל היעד אליו אנחנו מעוניינים לפנות. אפיון קהל היעד עוזר לנו לקבוע איזה עיצוב כדאי לנו להשתמש מבחינת שילובי הצבעים, סוג הפונטים, התמונות ועוד שלל כלים גרפיים שמשמשים אותנו במהלך עיצוב האתר.

 

כיצד נעצב את האתר המושלם?

אחרי שאפיינו את קהל היעד שלנו ואת נושא האתר, אנחנו יכולים להתחיל לתכנן את אופי העיצוב שיאפיין את האתר שלנו. אפיון קהל היעד יעניק לנו את הכלים שיאפשרו לנו ליצור את הרושם הראשוני המושלם שיהווה סוג של ביטוח להמשך גלישתו באתר, שזו בעצם מטרתנו הסופית.

העיצוב יוצר את הרושם הראשוני, לא התוכן ברגע שהאתר מעוצב בצורה רעה לא משנה אם הוא נמצא במקומות הראשונים בחיפוש, הגולש יעדיף לעזוב ולעבור לאתר הבא. חשוב מאוד להתאים את העיצוב לאפיון הנושא וקהל היעד שקבענו. אם לדוגמא אנחנו בונים אתר תדמית לרואה חשבון חשוב לעצב אותו בצורה קלאסית, עם צבעים סולידיים ופונט סמכותי, כדי שקהל היעד שלנו יתרשם שמדובר ברואה חשבון אמין, מקצועי וסמכותי רושם שיכול להיפגע עם עיצוב האתר יהיה צעקני מידי.

באותו אופן אם אנחנו מעצבים אתר אינטרנט לחוג יצירה עבור הילדים, עיצוב צעקני ימשוך אליו את קהל היעד ויעורר את סקרנותו במקרה הזה אם נשתמש בעיצוב שמרני, הדבר יפגע בשם החוג ויקנה לו רושם משמים. יחד אם זאת חשוב ללכת על קו עיצובי אחיד בין כלל הדפים באתר, על מנת לא לבלבל את הגולש. בנוסף לכך חשוב להקפיד שעיצוב מבנה האתר יהיה נעים ונוח לגלישה. עיצוב נכון של האתר, מבטיח את המשך גלישתו וכמובן גם את חזרתו של הגולש הנאמן.

המאמר באדיבות Weesh המביאה לעולם פלטפורמה לבניית אתרים מדפי פייסבוק בחינם.

עידן דוידי

עידן דוידי

עידן דוידי הוא בעלת עסק לשיווק דיגיטלי דוידי מרקטינג. עידן מתמחה בקידום ממומן ובפיתוח אפליקציות , בין תחביביו העיקריים הם לחקור וללמוד על טכנולוגיה וטרנדים חדשים. את כל המדריכים והמאמרים באתר הוא כותב בעקבות הרצון לשתף את הידע אשר הוא צובר ועושה זאת בהתלהבות.