ניקוי וירוסים

ניהול מסמכים

 

אחת הבעיות הגדולות ביותר של עולם המחשבים הוא וירוסים אשר מתקיפים אותם לעיתים קרובות. זה נכון לגבי מחשבים ביתיים וזה נכון לגבי מחשבים עסקיים או מחשבים במוסדות ציבור, משרדי ממשלה ובוודאי בארגוני ביטחון.

להבדיל מוירוסים שאנחנו מכירים, אשר פוגעים בבריאותנו, הרי שוירוסים בעולם המחשבים אינם מגיעים משום מקום ולא מהחלל בו יושב המחשב, אלא הם מיוצרים על ידי אנשים וחברות אשר מעוניינים לגרום נזק למחשב אליו הם מחדירים את הוירוס או לחילופין, לשלוף ממנו מידע בצורה אסורה. חשוב לומר, וירוסים במחשבים יכולים לשכפל את עצמם בצורות שונות, במידה ונותנים להם הוראה, וכך יכול להיות שוירוס יוחדר למחשב אחד אך כל מחשב שיבוא איתו במגע (למשל דרך שיתוף קבצים) או יושב איתו על רשת, ייפגע אף הוא.

וירוס מחשבים הוא למעשה קוד מסוים שמוחדר למחשב בצורות שונות, בדרך כלל על ידי תוכנות זדוניות, עמודי אינטרנט שכוללים וירוס או מיילים שנשלחים לנמענים שונים. כך כל מי שמתקין את התוכנה או משתמש בה, פותח עמוד אינטרנט מסוים או קורא מייל, מבלי לדעת חושף את המחשב שלו לוירוס.

כיום השימוש בוירוסים הוא מאוד פופולארי בקרב קבוצות שונות של משתמשי מחשבים. בין היתר, האקרים שרוצים לבצע פשעים מקוונים, ארגוני ביון וסייבר שמעוניינים לרגל אחרי מדינות שונות או לחילופין לשבש פעילויות צבאיות או אזרחיות, וכן על ידי גורמים אחרים. כיום אנחנו יודעים על למעלה ממיליון וירוסים, כשמדי חודש נחשפים קרוב ל-50 וירוסים חדשים.

מה הן הסכנות העיקריות של וירוסים למחשבקורס יישומי מחשב

לפני שנסביר מה הן הסכנות העיקרית, נציין שתי נקודות אופטימיות. ראשית, ניתן להתמודד עם הוירוסים באמצעות תוכנות לניקוי וירוסים. לצד ניסיונות מוצלחים של גורמים שונים לייצר אותם, יש חברות אבטחת מחשבים שמטרתן העיקרית היא להעמיד אנטי וירוס שיגן על המחשב מפניהם. שנית, מרבית הוירוסים הם פשוטים, אפשר לחשוף אותן ולנקות את המחשב מפניהן, גם אם המחשב שלנו נחשף, הרי שאפשר להסיר את הוירוס ולתקן את הנזק שהוא גרם.

מה שכן, ככל שעובר הזמן, יצרני הוירוסים מתפתחים ומצליחים לייצר אלמנטים הרבה יותר מסוכנים למחשב, לכן מאוד חשוב להקפיד על ניקוי וירוסים ולא להסתמך על מזל. יש מספר סכנות קיצוניות שעלולות לארוב לנו מכיוונם של אותם וירוסים:

ראשית, נזק למחשב. הסכנה הראשונה והמיידית היא שהוירוס יגרום למחשב שלנו להפסיק לעבוד או לחילופין, לעבוד בצורה איטית ולא טובה. זה יכול להיות מאוד בעייתי, מאחר וזה ידרוש מאיתנו להסיר את כל המידע מהמחשב ולהתקין אותו מחדש.

שנית, שליפת מידע. כיום יותר מתמיד, החשש הגדול הוא שוירוסים יצליחו לקחת מידע מהמחשב שלנו ולעשות בו שימוש. אנחנו יודעים כיום על שורה של פשעים מקוונים בהם האקרים הכניסו וירוסים למחשבים של אנשים או לרשתות של חברות, שלפו משם מידע אישי ועשו בו שימוש.

שלוש, וירוסים יכולים לשתק מערכות אזרחיות וביטחוניות שלמות, החשש הגדול הוא שוירוס אחד יכול לשתק את מערכת החשמל או התחבורה הציבורית, מה שיגרום לכאוס כמובן.

בניית אתרים גאדג'טים וידאו ואנימציה טכנולוגיה רפואית כללי סמארטפונים עיצוב גרפי עסקים וניהול פיתוח אפליקציות פנאי קידום אתרים אורגני שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפים בנושא User Experience Design
חווית משתמש היא הגדרה, באופן אירוני הכי לא מוגדרת שיש. למה? כי לכל אדם העדפות שונות וציפיות אחרות בכל...
קרא עוד »
נוב 07, 2019
רכישת ביטקוין למתחילים
אנשים רבים מתעניינים בשנים האחרונות בכל הזירה של המטבעות הדיגיטאליים, אשר הופכים את העולם הפיננסי...
קרא עוד »
אוג 21, 2018
יבוא מוצרי אלקטרוניקה מסין
עולם מוצרי האלקטרוניקה הוא עולם מתעתע. יש חברות אלקטרוניקה אשר מוכרות את מוצריהן במחירים גבוהים...
קרא עוד »
דצמ 23, 2014