שתו בירה, זה טוב למוח

בירה מהחבית

מחקר חדש גילה שבירה עשויה לחזק את השכל. אבל לפני שאתם מביאים חבית למשרד, קראו מה שכתוב כאן ושקלו שנית.

שתיית אלכוהול בעבודה היא לא דבר שרוב המעסיקים מעודדים, ואפשר להבין למה. עם זאת, מחקרים מצאו שרמה מתונה של אלכוהול בדם עשויה לסייע במציאת פתרונות יצירתיים. יש גם יתרון מסוים לשתיית אלכוהול בהקשר של מקום העבודה בשל האפקט החברתי החיובי שהיא עשויה ליצור. ממצאים חדשים מראים שטווח היתרונות ששתייה אלכוהולית עשויה להביא למקום העבודה גדול קצת יותר: נמצא שמרכיב בבירה מגביר את תפקוד המוח במינונים גבוהים. אבל אל תמהרו למזוג.

חוקרים באוניברסיטת אורגון מצאו שקסנתהומול (xanthohumol), סוג של פלבנואיד שמצוי בצמח ה-hop, בן משפחת תות העץ שפרחיו מעניקים לבירה את טעמה המריר, משפר את התפקוד הקוגניטיבי – לפחות אצל עכברים צעירים.

יש תקווה לשתיינים צעירים

החלק המעניין הוא המינון. בן אנוש יצטרך ללגום כמות השווה ליותר מ-1,600 ליטר בירה ביום כדי שהיכולות הקוגניטיביות שלו ישתפרו. זה כמובן נשמע לא מעשי אפילו עבור חובבי בירה, בעיקר בשל העובדה המצערת שמי שישתה כל-כך הרבה בירה פשוט ימות מהרעלת אלכוהול, שלא לדבר על זה שלפני המוות לא יהיה לו זמן לעשות שום דבר אחר פרט לשתייה (וביקורים בשירותים).

על כל פנים, המינונים הגבוהים של קסנתהומול חיזקו את יכולתם של העכברים הצעירים להסתגל לשינויים בסביבתם. על מנת למדוד את השיפור, החוקרים נתנו למכרסמים את הפלבנואיד ואז הניחו להם למצוא את דרכם במבוכים שתוכננו במיוחד לצורך הניסוי. העכברים שקיבלו את המינונים הגבוהים ביותר הפגינו את היכולת האינטלקטואלית הרבה ביותר. החדשות הרעות, אם לא היו מספיק, הן שהקסם לא פעל על עכברים מבוגרים יותר.

אין סיבה לחשוב שאין תועלת במחקר הזה. מדענים מקווים שיהיה ניתן להשתמש בקסנתהומול לטיפול במצבים הקשורים ללחץ דם גבוה, השמנת יתר ובעיות זיכרון הקשורות לגיל. "לפלבנואיד הזה ואחרים עשוי להיות תפקיד ביכולת המיטבית ליצירת זיכרונות, אמרה לדיילי מייל קאת'י מגנוסון, פרופסור באוניברסיטת אוהיו. "חלק ממה שמחקר זה כנראה מציע הוא שחשוב להתחיל בשלב מוקדם של החיים ליהנות מהיתרונות המלאים של תזונה בריאה."

אם נחזור להתחלה, אז ייתכן שאם כבר החלטתם לאפשר – לפחות באירועים מסוימים – שתיית אלכוהול במשרד – עדיף שזאת תהיה בירה. ראשית, עם בירה קל יותר להימנע מחריגה אל מעבר לרמת אלכוהול מתונה, שנית, אולי בכל זאת הפלבנואיד הקסום יועיל במשהו לקוגניציה של הצוות. רק אל תשכחו – השכרות הקלה מועילה רק למי שצריך למצוא פתרונות יצירתיים ולא לאלה המבצעים עבודה רוטינית.

בניית אתרים גאדג'טים וידאו ואנימציה טכנולוגיה רפואית כללי סמארטפונים עיצוב גרפי עסקים וניהול פיתוח אפליקציות פנאי קידום אתרים אורגני שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כך תבחרו מתכנת וורדפרס
בחירה של מתכנת וורדפרס, היא איננה שונה מבחירה של כל איש מקצוע בכל תחום אחר. עם הבדל אחד קטן. כשאנחנו...
קרא עוד »
אוג 29, 2018
תחביבים ביתיים בשעות הפנאי
התחביבים שלנו הם במידה רבה הסיבה שבגללה אנחנו משקיעים כל כך הרבה זמן בלעשות דברים מהם אנחנו לא נהנים....
קרא עוד »
דצמ 13, 2016
ניהול פורטל עובדים – בשביל מה צריך את זה?
פורטל עובדים הוא אפליקציית אינטרנט המאפשרת לעובדים לנהל את המשימות הקשורות לעבודה שלהם, לגשת...
קרא עוד »
פבר 07, 2023