בניית אפליקציות מקצועיות – 5 טיפים שכדאי להכיר

פיתוח של אפליקציה זה אחד הדברים שחברות ובעלי עסקים רבים עושים ומשקיעים בה חשיבה ומשאבים, וזאת משום שהשימוש במכשירי טלפון חכמים הפכו למשמעותיים ביותר ואפליקציה משמעה חווית משתמש טובה יותר. כאשר מחליטים לפתח אפליקציה יש מספר דברים חשובים שכדאי לקחת בחשבון ולהתייחס אליהם, להלן 5 טיפים חשובים.

 

טיפ 1- קהל יעד

יש לעשות סקר שוק מקדים כדי להבין מי קהל היעד, לבדוק מתחרים בתחום וזאת כדי שהאפליקציה תהיה מצד אחד מיוחד וחדשנית אך מצד שני תיתן מענה לקהל היעד אליה היא מיועדת.

 

טיפ 2 – אפיון

טרם המעבר לשלב הפיתוח, יש לאפיין את האפליקציה המתוכננת, זאת אומרת לאפיין מה יראה המשתמש כאשר יפתח את האפליקציה, איזה חוויה רוצים שהוא יחווה כאשר הוא ישתמש בה, איזה מסכים ואיזה מידע יהיו באפליקציה וכדומה.

 

טיפ 3 – אפליקציה לאייפון או לאנדרואיד

יש להחליט האם פיתוח האפליקציה יהיה למשתמשי אנדרואיד או למשתמשי אייפון, שכן מדובר בשני דברים שונים אשר דורשים יחס ופיתוח אחר. אם מרבית המשתמשים באפליקציה הם בארצות הברית פיתוח אפליקציה לאייפון הוא הדבר הנכון, מחוץ לארצות הברית מרבית המשתמשים הם באנדרואיד.

 

טיפ 4 – בחירת הגורם אשר יפתח את האפליקציה

ביצוע סקר שוק, בירור עם חברות שונות העוסקות בפיתוח אפליקציות וקבלת הצעות מחיר, התרשמות אישית מאותן חברות אשר ההצעות שלהן נראות רלוונטיות.

 

טיפ 5 – בקרת איכות

טרם העלאת האפליקציה לחנות, חובה לוודא שהיא תקינה, אינה נתקעת או קורסת, אין בה בעיות טכניות ולמעשה שהיא מתפקדת כראוי. את הבדיקה הזו כדאי לעשות בעזרת משתמשים אמיתיים אשר יוכלו לשים את הפוקוס מה תקין ומה לא תקין ולאפשר לתקן ולשפר את מה שצריך טרם הוצאת האפליקציה לקהל הרחב.

עידן דוידי

עידן דוידי

עידן דוידי הוא בעלת עסק לשיווק דיגיטלי דוידי מרקטינג. עידן מתמחה בקידום ממומן ובפיתוח אפליקציות , בין תחביביו העיקריים הם לחקור וללמוד על טכנולוגיה וטרנדים חדשים. את כל המדריכים והמאמרים באתר הוא כותב בעקבות הרצון לשתף את הידע אשר הוא צובר ועושה זאת בהתלהבות.