מה זה תוכנת ERP?

תוכנת ERP היא סוג של תוכנת תכנון משאבים ארגוניים המשמשת לסייע בניהול העסק כולו. זה עוזר לחברות להגביר את היעילות שלהן, לשפר את שירות הלקוחות שלהן ולהפחית עלויות. ניתן לחלק את תוכנת ה-ERP לשני סוגים שונים: On-premise ומבוסס ענן. ההבדל בין השניים הוא שתוכנת ERP מקומית מותקנת על שרתים של החברה עצמה בעוד שתוכנת ERP מבוססת ענן מתארחת אצל צד שלישי. 

תוכנת ERP משמשת בתעשיות רבות ושונות ויכולה לעזור לעסק להתייעל. תוכנת ERP עוזרת לעסקים לנהל את המלאי, הזמנות הלקוחות, התהליכים וכוח העבודה שלהם. הוא כולל גם כלים לארגון הנתונים בפועל של החברה (גליונות אלקטרוניים, מסמכים וכו'). תוכנת ERP משמשת תעשיות רבות ושונות. כמה מהנפוצים יותר מפורטים להלן: תעשיות ייצור וייצור הקשורות כמו תעופה וחלל, רכב, כימיקלים, בנייה וייצור מזון. תעשיית שירותים כגון פיננסים ושירותים משפטיים. עסקים קמעונאיים כגון חנויות בגדים, חנויות כלבו ומסעדות. חברות הקשורות לאנרגיה כמו בתי זיקוק ותחנות כוח. ארגונים ממשלתיים (למשל, מינהל השירותים הכלליים של ארצות הברית). וארגונים אחרים שמשתמשים בכמויות גדולות של נתונים וצריכים לעבד אותם ביעילות. תוכנה כשירות (SaaS) היא דוגמה לתוכנת ERP מבוססת ענן. 

מחפשים תוכנה לניהול פרויקטים בבניה? צרו קשר>>>

לסיכום:

תוכנת ERP ראשי תיבות של Enterprise Resource Planning. זהו סוג של תוכנה שעוזרת לחברות לנהל ולארגן את המשאבים שלהן, כגון אנשים, חומרים וכספים.

ניתן להתאים את מערכת ה-ERP כדי לענות על צרכי החברה על ידי הוספת מודולים לפונקציונליות שלה. מודולים טיפוסיים כוללים פיננסים, ייצור, ניהול משאבי אנוש, רכש וניהול שרשרת אספקה. מודולים אלו משמשים מחלקות שונות בחברה על מנת לוודא שהן עובדות במשימות הרלוונטיות להן. מערכת ה-ERP מיושמת בדרך כלל על ידי מתן לכל מחלקה בחברה סט של מודולים לשימוש לפי הצורך. לדוגמה, למכירות ושיווק עשוי להיות מודול לעיבוד וקבלה של הזמנות; לכספים עשוי להיות אחד עבור חשבונאות וחשבונות זכאים; הייצור עשוי להשתמש באחד לניהול מלאי. המודולים מועתקים או מועברים בקלות בין מחלקות או חברות לפי הצורך.

 

בניית אתרים גאדג'טים וידאו ואנימציה טכנולוגיה רפואית כללי סמארטפונים עיצוב גרפי עסקים וניהול פיתוח אפליקציות פנאי קידום אתרים אורגני שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כרטיס ביקור דיגיטלי לעסקים
כרטיסי ביקור הם מרכיב עיקרי בחייו של כל איש מקצוע. הם משמשים כדי להציג את עצמך ולשתף את המידע שלך עם...
קרא עוד »
יונ 02, 2022
פיתוח אפליקציות של מציאות רבודה
היחס בין האדם לרובוט / מכונה הוא דבר בן 200 שנה, ושנים רבות מנסים למצוא את האיזון הנכון בין השניים....
קרא עוד »
יונ 11, 2017
מהם משחקי האונליין הפופולריים ביותר?
משחקים מקוונים פופולריים הם דרך מצוינת להישאר בידור ולברוח מהמציאות. הם גם מספקים לשחקנים הזדמנות...
קרא עוד »
פבר 22, 2023