מגייסים אומרים שחברות צריכות לזוז מהר יותר

יועץ עסקי

היום יותר מאשר בעבר מועמדים ממהרים לדחות הצעות, אבל החברות אינן מודעות לבררנות הזאת וממשיכות לפעול כאילו הן שולטות בשוק התעסוקה.

מאת HRus

מועמדים מזדרזים יותר לסרב הצעות ודוחים אותן יותר ויותר תוך שבועות מאז הראיון הראשון. זהו סימן נוסף להתחזקותו של מה שרוב המגייסים בסוכנויות מגדירים כשוק תעסוקה המונע על ידי מועמדים.

סקר Recruiter Sentiment Study של MRINetwork שבוצע לאחרונה מראה ש-83% מתוך 333 מגייסים שענו על השאלונים מתארים את שוק התעסוקה הנוכחי כמונע על ידי מועמדים. תוך שלוש שנים, שיעור המגייסים שאומרים שהמועמדים תפסו את כיסא הנהג עלה ב-29 נקודות.

"זהו בהחלט וללא כל ספק שוק המונע על ידי מועמדים, עם זאת המעסיקים עדיין פועלים תחת אותם תהליכים כפי שעשו כאשר השוק היה מונע על ידי מועסקים," נכתב בדו הדו-שנתי שציטט את אחד המגייסים שנסקרו.

המועמדים, שחשים חזקים יותר תודות לכלכל המשתפרת והשוק שהופך תחרותי יותר בחיפוש אחר כישרונות בעלי יכולות, כבר אינם מקדישים זמן רב לשקילת הצעות. נדרשים רק שניים או שלושה ראיונות כדי שמועמד או מועמדת יידחו הצעה.

שלושה רבעים מהצעות העבודה שנדחו הגיעו אחרי הראיון השני או השלישי בלבד. ברוב המקרים, הזמן שחולף בין הראיון הראשון שהמועמד או המועמדת עברו לבין דחיית ההצעה הוא בין שבוע אחד לבין ארבעה שבועות. עדיין לוקח למועמדים הטיפוסיים יותר משלושה שבועות לקבל הצעה, כאשר 41% מהמגייסים אומרים שעובר אפילו זמן ארוך יותר, עד תשעה שבועות או יותר עד שתינתן הצעה. אחד מתוך כל חמישה מועמדים נאלץ לעבור ארבעה ראיונות או יותר עד שיקבל הצעה.

התעכבתם – הפסדתם

אחד מהנסקרים ציין: "חברות רבות איטיות מדי בחליצה על ההדק, מה שמספק למועמדים זמן לבחון הזדמנויות אחרות. כתוצאה מכך, 31% מהמגייסים דיווחו שהמועמדים שלהם דחו הצעות מפני שקיבלו הצעות אחרות. 26% נוספים מהמגייסים אמרו שמועמדים שלהם סרבו להצעות כיוון שהן היו נמוכות מדי.

תשלומים והטבות אכן חשובים למועמדים, אך כמעט מחצית מהמגייסים שהשתתפו בסקר אמרו שהדבר שאותו המועמדים הכי רוצים הוא אפשרויות רבות יותר להתפתח. "הכישרונות של היום," אמר אחד המגייסים, "מונעים על ידי יכולתם להתפתח ולהיות מזוהים עבור תפקיד בדרג גבוה יותר."

בניית אתרים גאדג'טים וידאו ואנימציה טכנולוגיה רפואית כללי סמארטפונים עיצוב גרפי עסקים וניהול פיתוח אפליקציות פנאי קידום אתרים אורגני שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורס נדלן
אם אתם מחפשים להתחיל קריירה בתחום הנדל"ן, כדאי לשקול לקחת קורס נדלן. קורס נדלן יכול לעזור לך לבנות את...
קרא עוד »
מאי 31, 2022
פיתוח העסק בתקופות מאתגרות
עסק פעיל ומתפקד מוציא תקציבים על מגוון תחומים שונים, החל מחומרי הגלם ועד לתפעול מנהלתי. בשעה שהגמישות...
קרא עוד »
דצמ 15, 2014
מה זה קנאבידיול
במאמר זה ניגע בנושא הקנאבידיול , נכתוב על ההיסטוריה שלו, נבין בכלל מה זה קנאבידיול , מהן דרכי השימוש...
קרא עוד »
אוג 01, 2022