שימור עובדים – כיצד עושים זאת נכון

שימור עובדים

אומרים שהרבה יותר קשה לשמר עובדים טובים בארגון מאשר לגייס כאלה. עובדים טובים בארגון הרבה פעמים נבלעים או "נשכחים" והארגון לא יודע להתייחס אליהם כראוי, עם הזמן הם מרגישים שהם מצפים מעצמם להרבה יותר ולכן הם מעוניינים לעזוב בשביל לקבל תנאים או אתגרים חדשים. בשביל למנוע את עזיבתם יש להשתמש בכל הכלים שעומדים לרשותנו על מנת לשמר אותם בארגון.

שימור עובדים בארגון זו משימה לא פשוטה אך היא אפשרית אם יודעים לזהות את העובדים ההכרחיים, מה מניע אותם, מה הם מחפשים, כיצד לאתגר אותם, אילו תנאים יעזרו לשמר אותם בארגון ובסיכומו של דבר, מה הדבר הזה שיגרום להם להישאר בארגון. מידע נוסף על טכנולוגיה מעניינת שתאפשר לעשות זאת בצורה חכמה, תמצאו באתר של StepAhead.

בשביל שנוכל לעמוד בכל זה, עלינו להיות כל הזמן עם היד על הדופק, לדעת מה קורה בארגון ולהבין מה קורה עם העובדים שלנו. בשביל זה עלינו לעשות שני דברים עיקריים: ראשית, לתעד את כל המידע ולעבוד איתו בצורה נכונה. מידע זה יהיה על התפקידים השונים שמבצעים העובדים, התפוקה שלהם בפועל, רמת הקשרים שלהם בארגון, כל דבר שיכול לעזור לנו להבין כיצד המערכת שלנו עובדת וכיצד העובדים בארגון משתלבים בה. כך נוכל לדעת אילו עובדים כדי לנו לטפח, מי הם הכוחות המובילים בחברה מבחינה מקצועית וחברתית, מי הם העובדים שמסוגלים לעבוד לבד ומי העובדים שהם "עובדי צוות", עם מי אנחנו יכולים להתייעץ ומי נמצא בעמדה שירצה לעזוב.

תיעוד המידע הוא כמובן רק חלק מהמערכת הזאת בחלק השני עלינו לקיים שיחות אישיות וקבוצתיות עם העובדים שלנו לעיתים קרובות, להיות עם היד על הדופק ולהכיר את האינטראקציות החברתיות והמקצועיות בארגון, להבין מה הלך הרוח לגבי העבודה, התנאים, שכר וכדומה.

יש מנהלים שסבורים שאם ניתן לעובדים שכר גבוה יותר או ימי גיבוש, הם יישארו בחברה. אך זה לא תמיד מה שהעובדים מחפשים וזה לא תמיד פתרון טוב. יש עובדים שהעניין הכספי הוא לא מה שמפריע להם אלא דווקא האתגר המקצועי והרצון להיות חלק בתהליך קבלת ההחלטות, יש עובדים שחשובה להם האינטראקציה החברתית במקום, ואחרים רוצים להרגיש אהובים ומקובלים.

אם אנחנו נדע ליצור דוחות מתאימים ותיעוד נכון של מה שקורה במשרד שלנו, ומצד שני נדע לעבוד בצורה חכמה עם הכלים שיש לנו, נוכל לשמר את העובדים הטובים אצלנו בחברה וכך גם נרוויח אותם וגם נרוויח תחושת לכידות ועבודת צוות בחברה.

בניית אתרים גאדג'טים וידאו ואנימציה טכנולוגיה רפואית כללי סמארטפונים עיצוב גרפי עסקים וניהול פיתוח אפליקציות פנאי קידום אתרים אורגני שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה זה אסטרטגיה שיווקית נכונה
שאלתם את עצמכם מה זה אסטרטגיה שיווקית? כל מי שמנהל עסק מודע היטב לעובדה שהוא נמצא בתחרות לא קטנה. בכל...
קרא עוד »
ינו 13, 2022
איך כרטיס ביקור דיגיטלי משיג יותר לקוחות ומוזיל את עלויות פרסום?
כרטיס ביקור דיגיטלי עוזר לבעלי עסקים רבים להעביר את הפרטים שלהם ללקוחות הפוטנציאלים. יחד עם זאת,...
קרא עוד »
נוב 03, 2020
5 דרכים להגדיל את אחוז הרווח שלכם בחנות איקומרס
סביר להניח שכמנהלים של עסק יצא לכם להתמודד עם כמה מצבים שונים כמו התמודדות עם ניהול תזרים מזומנים,...
קרא עוד »
יול 25, 2022