למה צריך עמותות בישראל?

עמותות בישראל

כולנו שואפים לחיות בחברה שוויונית יותר, כזו עם פערים מינימליים ובה לכל אזרח יש הזדמנות שווה להצלחה ולחיים בכבוד. יחד עם השאיפה האוטופית הזו, המציאות מראה כי פערים ואי צדק חברתי קיימים בעולם כולו ובפרט במדינת ישראל, בה הפערים בין שכבות שונות באוכלוסייה הולכים וגדלים באופן אקספוננציאלי. נכון, ברגעים מסוימים המדינה מנסה לצמצם את הפערים ולחתור לשוויון חברתי, אבל לרוב זה פשוט לא מספיק. בדיוק בגלל זה ישנם גופים רבים המנסים לעשות את זה באופן פרטי והרבה פעמים הדברים הללו מתאפשרים אך ורק בזכות אותן העמותות. בואו ננסה להבין מדוע בכלל אנו צריכים עמותות בישראל.

צמצום פערים כלכליים

המצב הכלכלי של שכבות שונות באוכלוסייה הוא המנבא הטוב ביותר לתופעות כמו פשיעה, חינוך לקוי ואלימות. הפעילות של עמותות רבות עוסקת בגיוס כספים לתרומות למגזרים שונים שמטרתן לצמצם את הפער הכלכלי ובכך להביא לשיפור בתחום הנ"ל. אטלס היא חברה המסייעת לעמותות בגיוס כספים ועמותות העוסקות בתרומות כספיות הן בהכרח כאלו הזקוקות לגיוס שוטף ויעיל. אין ספק כי סיוע כלכלי הוכיח את עצמו אלפי פעמים בעבר כדבר מה שיכול לשנות מציאות של מגזרים שלמים.

צמצום פערים חברתיים

אם נחזור שוב אל המציאות הכלכלית המורכבת במדינת ישראל, נראה כי ההשלכות שלה הן באמת מרחיקות לכת. מגזר הסובל ממיעוט במשאבים, הוא כזה שממנו יצאו אזרחים משכילים ומודעים פחות, עם סיכויים פחותים הרבה יותר להצלחה. עמותות רבות מאפשרות לאנשים ממגזרים שונים הזדמנות שווה להשתלבות טובה והצלחה בחברה הישראלית.

סיוע מתוך הזדהות

מה שמעניין הוא שרבים ממקימי העמותות, הם בעצמם כאלו שהגיעו משכבות חלשות שנזקקו לסיוע והחליטו לקחת את המושכות בעצמם. היתרון המשמעותי של עמותות כאן בניגוד למשרדים ממשלתיים הוא שיש להם ידע והבנה רבה יותר במצוקות ובקשיים של המגזרים להם הם מעוניינים לסייע ולכן ביכולתם להגיש סיוע שאין לו אח רע בלי שום ספק.

לסיכום, אולי בעתיד לא נזדקק לעזרתן של עמותות שונות, אבל כרגע הן מהוות גורם משמעותי בצמצום פערים וסיוע חברתי לשכבות חלשות.

בניית אתרים גאדג'טים וידאו ואנימציה טכנולוגיה רפואית כללי סמארטפונים עיצוב גרפי עסקים וניהול פיתוח אפליקציות פנאי קידום אתרים אורגני שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כמה זמן צריך ללמוד כדי להפוך למומחה סייבר?
במקרים רבים אנשים מוכשרים שבוחרים להשקיע תקופה של חצי שנה עד שנה בלימוד תחום הסייבר מצליחים להשתלב...
קרא עוד »
אוג 24, 2020
הקמת אתר וורדפרס ומיתוג
הקמת אתר וורדפרס משמע בניית אתר אינטרנט במהירות ובקלות. אין זה מקרי כי רוב האנשים אשר מעוניינים...
קרא עוד »
יול 25, 2016
אקדח גז פיקסון
אקדחי גז פלפל משמשים כמעט את כל מי שמרגישה או מרגיש מאויימים אבל גם אנשי אכיפת החוק ואנשי הצבא...
קרא עוד »
יונ 08, 2022