שירותי ענן – מה זה בכלל?

מעת לעת נכנסות להן בשקט לז'רגון העסקי כל מיני מילים טכנולוגיות ומונחים חדשים. לפעמים אנו מוצאים את עצמנו במקום לא נעים בו כולם כבר משתמשים במילים הללו באופן שוטף, ואולי אפילו גם אנחנו מטבלים בהן את השיחה, אבל בלי לדעת מה הן בעצם אומרות.

אנחנו כאן כדי לגשר לרגע ביניכם לבין הטכנולוגיה הזו, שהפכה לחלק שגור בשפה העסקית בכל העולם, כמו גם בישראל, שהיא חזית הטכנולוגיה בעולם. במאמר קצר זה נציג בפניכם את עולם שירותי הענן בצורה נגישה ופשוטה, כדי שבשיחה הבאה תדעו בדיוק על מה מדובר, ואיך הענן עוזר לכם בעסק (ובחיים!).

הקשת בענן העסקי:

מחשוב ענן הוא בעצם מודל של מינוף משאבים ברשת תקשורת. כלומר – הוא מאפשר לכם, בכל מיני דרכים טכנולוגיות, למנף לטובתכם משאבים שאינם שייכים לכם, ואינם נמצאים פיזית ברשותכם. אפשר לומר כי כל רשת האינטרנט היא בעצם ענן אחד גדול, אך כאשר מדברים על שירותי מחשוב בענן, מדברים על שירותים ספציפיים מאוד.

בסופו של דבר, כל פעולה במחשב (או בסלולרי החכם שלכם) דורשת כוח מחשוב, יכולות חישוב מהירות יותר או פחות כדי לבצע את הפעולה בצורה הטובה ביותר. פעולות מורכבות דורשות יותר יכולות חישוב (כריית ביטקוין למשל), ואחרות לא דורשות יותר מדי. כאשר ממנפים את הענן לביצוע פעולות רבות, זה חוסך משאבים רבים מהארגון שלכם, ומאפשר לכם לזרום קדימה ולהתפתח בלי לבזבז את הזמן על יצירת המשאב.

איך זה עוזר לי בעצם?

ממש כמו כמו שליסינג תפעול עבור רכב משחרר את בעל העסק מהצורך להתעסק עם הרכב לכל עניין ודבר, ורק להנות מחופש התנועה שהרכב מעניק, כך גם שירותי המחשוב בענן מאפשרים לכם כבעלי עסקים למנף הרבה מאוד שירותים בלי לרכוש את מכלול המערך הדרוש כדי לתחזק אותם.

אתם משתמשים במה שאתם צריכים, כאשר אתם צריכים, ובזה זה נגמר. לדוגמא – אתם לא צריכים שרת עבור הדואר האלקטרוני שלכם, כאשר אתם משתמשים בשרתי דואר-אלקטרוני חיצוניים. זה נכון לגבי כל שירות, ובהתאמה אישית של שירותי ענן לעסק, כפי שמציעים https://www.ccc.co.il/ ניתן למקסם את יכולות העסק בצורה שקשה לתאר לפני שנכנסים לזה.

בניית אתרים גאדג'טים וידאו ואנימציה טכנולוגיה רפואית כללי סמארטפונים עיצוב גרפי עסקים וניהול פיתוח אפליקציות פנאי קידום אתרים אורגני שיווק באינטרנט
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לבחור חבילת גלישה אטרקטיבית לעסקים?
לפתוח משרד חדש ולהעסיק בו הרבה עובדים זה אומר גם להיות אחראים על לא מעט לוגיסטיקה, כי יהיה עליכם לקנות...
קרא עוד »
דצמ 06, 2014
בחירת מערכת CRM נכונה: מדריך מקיף
אם אתם מחפשים לייעל את תהליכי ניהול קשרי הלקוחות (CRM), הגעתם למקום הנכון. במאמר זה נעמיק בהיבטים...
קרא עוד »
ינו 17, 2024
כל חברה ישראלית הרוצה להצליח חייבת לצאת מהשוק הקטן של מדינת ישראל. חשבו על כך כי בישראל חיים רק כשמונה...
קרא עוד »
אוג 08, 2018