תקלות נפוצות באייפון וכיצד לתקנן

אייפון

אם אתם מחובבי המוצרים של אפל, בוודאי יש לכם אייפון. ואם כך, סביר להניח שמתרחשות בו תקלות שונות מעת לעת. עם זאת, לא כל תקלה מחייבת אתכם לרוץ ולחפש מעבדה לתיקון אייפון, שכן יש תקלות נפוצות שניתן לטפל בהן בעצמכם.

האייפון אינו נדלק

אם אתם מוצאים את עצמכם לוחצים זמן רב על כפתור ההדלקה אולם האייפון לא נדלק, יתכן שהסוללה שלו מרוקנת. על כן חברו אותו תחילה למטען וחברו את המטען לחשמל. יתכן שיידרשו מספר שניות כדי שהוא יופעל, אולם לבסוף המסך יידלק.

אם חיבור המכשיר למטען לא עזר, יתכן שקיימת בעיה בסוללה.

האייפון לא נטען

אם המכשיר אינו נטען בחיבור למטען המחובר לחשמל, נסו להסיר את המתאם ולחבר את המטען לשקע USB של מחשב. אם כעת הוא נטען, כנראה שקיימת בעיה במתאם עצמו. אם לא, נסו לבדוק האם קיימת גרסה מעודכנת של מערכת ההפעלה (iOS) – ועדכנו אותה.

בנוסף, באפשרותכם לשנות את הגדרות המכשיר כך שישמרו על חיי הסוללה. פעולה זו, בין היתר, תצמצם את התדירות בה האייפון בודק את הדואר האלקטרוני שלכם, תכבה את ה-Bluetooth, וכאשר תנסו להתחבר לרשת אלחוטית האייפון לא יציע לכם רשתות בסביבה. זו אולי טרחה מזערית, אולם חיי הסוללה יתארכו.

האייפון לא מתחבר לרשת הסלולרית

נסו לאתחל אותו באמצעות לחיצה ממושכת על לחצן הבית ובמקביל על לחצן הנעילה. אז, המתינו שההודעה "החלק כדי לכבות" תיעלם, ולאחר מכן יופיע הלוגו של אפל והמכשיר יופעל מחדש.

אם זה לא עזר, ניתן גם לנסות ולאתחל את ההגדרות של האייפון: הגדרות>כללי>אתחול>אתחול הגדרות רשת. הדבר ידרוש מכם להקליד שוב את סיסמאות הרשת שנשמרו על המכשיר, אולם זה עשוי לפתור את הבעיה. ואם לא – לפני שאתם ניגשים למעבדת התיקונים צרו קשר עם הספק הסלולרי. יתכן ובאמצעות אתחול מהקצה שלהם תיפתר הבעיה.

האייפון לא מתחבר לרשת אלחוטית

ראשית נסו לאתחל את הגדרות הרשת כפי שתואר לעיל. אם המכשיר מתקשה להתחבר דווקא לרשת אלחוטית מסוימת, היכנסו להגדרות>אינטרנט אלחוטי וסמנו "שכח רשת זו". לאחר מכן כבו והדליקו את המכשיר והצטרפו שוב לרשת.

אפשרות נוספת הפועלת במקרים מסוימים היא כיבוי של אופציית ה-Bluetooth. אולם אם גם זה לא עזר, כנראה שיש תקלה באנטנת הרשת האלחוטית ואין ברירה אלא לשלוח את המכשיר לתיקון.

מסך האייפון אינו מגיב

נסו לכבות ולהדליק את המכשיר, ואם הבעיה עדיין קיימת – אתחלו אותו כפי שתואר לעיל. רק אם ביצעתם את צמד הפעולות הללו והמכשיר עדיין אינו מגיב, קחו אותו לתיקון.

עידן דוידי

עידן דוידי

עידן דוידי הוא בעלת עסק לשיווק דיגיטלי דוידי מרקטינג. עידן מתמחה בקידום ממומן ובפיתוח אפליקציות , בין תחביביו העיקריים הם לחקור וללמוד על טכנולוגיה וטרנדים חדשים. את כל המדריכים והמאמרים באתר הוא כותב בעקבות הרצון לשתף את הידע אשר הוא צובר ועושה זאת בהתלהבות.