רוצה לעבוד ברדיו? קודם גש לקורס קריינות

היום נורא קשה לעבוד ברדיו, מבלי לעבור קורס קריינות מקצועי. כל קרייני הרדיו המפורסמים עברו בדיוק את הקורס הזה, בתחילת דרכם המקצועית. אומנם נכון שעל מנת לעבוד ברדיו יש צורך בקול נעים, אך חשוב לזכור כי ניתן לפתח ולעצב את הקול שלכם, כך שכמעט כל אחד יכול לעבוד בתחום עם ההכשרה המתאימה. מדובר על עבודה נוחה ונעימה, המשלבת תחומי עניין רבים ומאפשרת הכנסה נאה ובטוחה לאורך השנים. היום ניתן למצוא בשוק מאות תחנות רדיו פרטיות, דבר המבטיח מקומות עבודה בטוחים לקריינים המוכשרים. במהלך הקורס ניתן ללמוד כיצד לשלוט בקול וכיצד להפיק אותו בצורה הרצויה ביותר. תפקידו של הקריין הוא לא רק להקריא את הטקסט בצורה ברורה וקולחת, אלא גם לאלתר במידת הצורך, להבין את הטקסט לעומק ולהימנע משגיאות לשוניות. קורס קריינות מעניק לבוגריו בדיוק את היכולות והמיומנויות האלו.

מהם תחומי העיסוק האופציונליים של בוגרי קורס קריינות?

מקצוע הקריינות הפך לפופולארי ביותר בשנים האחרונות, היות ומעבר להתפתחות של הרדיו הדיגיטלי שפתח מאות מקומות עבודה חדשים, ניתן למצוא לא מעט תפקידים נוספים הדורשים מעבר של קורס קריינות. קריינות לעסקים למשל, נחשבת למקצוע מבוקש היות ולא מעט עסקים נוהגים היום למתג את עצמם בעזרת אמצעיים קוליים. תחום זה כולל קריינות של סרטוני תדמית, מצגות, קריינות למרכזייה וכדומה. כמו כן, בוגרי הקורס יכולים לעסוק בתחום של קריינות אינטרנט, הכוללת בעיקר קריינות לאתרי האינטרנט השונים אשר מציגים מידע כללי על האתר או מניעים את הגולש לפעולה מסוימת. בנוסף לכך, בוגרי הקורס יכולים לעסוק בקריינות מסחרית ופרסומות, היות וכמות הפרסומות ברדיו, בטלוויזיה ובאינטרנט היא עצומה. קריינים מוכשרים יכולים לקריין פרסומות גם בחו"ל.

לסיכום, קורס קריינות נחשב לקורס נחשק במיוחד היות והוא פותח את הדלת לסוגים שונים של קריינות. במהלך הקורס נלמדים נושאים תאורטיים שונים, ולאחר מכן נעשית התנסות מקצועית באולפן. במסגרת הקורס נכללים לרוב נושאים כגון הגשת תכניות רדיו, שליטה בגון הקול, שטף דיבור ואלתור, אמנות הריאיון, עקרונות השפה והלשון העברית ועוד. יש צורך לעבור מבחן קבלה על מנת להתחיל את הקורס.

עידן דוידי

עידן דוידי

עידן דוידי הוא בעלת עסק לשיווק דיגיטלי דוידי מרקטינג. עידן מתמחה בקידום ממומן ובפיתוח אפליקציות , בין תחביביו העיקריים הם לחקור וללמוד על טכנולוגיה וטרנדים חדשים. את כל המדריכים והמאמרים באתר הוא כותב בעקבות הרצון לשתף את הידע אשר הוא צובר ועושה זאת בהתלהבות.