ציור למתחילים: טכניקות רישום שכדאי להכיר

ציור למתחילים

ציור הוא תחביב נפלא, כזה המפתח את חוש היצירתיות של מי שעוסק בו ומאפשר לנו מקום לביטוי עצמי כמעט ללא גבולות. בשל כך זה לא ממש מפליא שכבר מגיל צעיר ילדים כל כך מתחברים לפעולה הזו והאמת היא שזה ממש לא דבר שמומלץ רק לילדים. למעשה, אם יש בכם תשוקה ליצירה בכל גיל ובכל שלב בחיים, ואפילו אם מעולם לא יצא לכם לצייר או להחזיק מכחול או מברשת ביד, תוכלו לעשות את זה בתור תחביב שלו יתרונות רבים. אם אכן התחום קורץ לכם ואתם לא בדיוק יודעים איך להתחיל, הנה כמה טכניקות רישום ששווה להכיר.

רישום בעיפרון

טכניקה שלמעשה משלבת רישום של סקיצות יחד עם ציור אומנותי. לרוב הציורים בטכניקה הזו הם בעלי אופי יותר ריאליסטי, אבל אתם לגמרי יכולים לעוף עם הדמיון ובאופן כללי, לא משנה באיזו טכניקה תבחרו, זכרו שאין לכם מגבלות ושתוכלו לצייר מתוך הדמיון הפרוע שלכם. מה שכן חשוב מאד הוא לבחור כלי כתיבה מתאימים ובמקרה הזה כדאי בהחלט לקנות עפרונות רישום מקצועיים. העפרונות הפשוטים שאנו מכירים מבית הספר לא יביאו תוצאה מספקת.

פסטל

צבעי הפסטל הם ותיקים מאד בעולם שלנו ואבות אבותינו הקדמונים כבר השתמשו בהם בציורים על קירות אבן. מדובר בחומר זול יחסית המגיע במגוון צבעים שניתן לצייר איתו במגוון רחב של סגנונות. בניגוד לציור עם צבעים אחרים, פסטל זה הוא חומר מצוין להתחיל איתו.

צבעי מים

ציור בצבעי מים מאפשר להגיע לתוצרים יפים ומיוחדים ואפשר לבחור תמיד בצבעים חמים יותר או דווקא בצבעים קרים, בהתאם לביטוי שאתם מעוניינים לתת עם הציור שלכם. זכרו כי חשוב לקנות מראש כמה מכחולים טובים, פלטה לצבעים וכלי למים וכמובן קן ציור ודפים עליהם תוכלו לצייר.

העיקר להתנסות

זכרו – בתור מתחילים אתם עדיין לא יודעים איזה טכניקה הכי מתאימה לכם ותוכלו לדעת את זה רק לאחר התנסות. כדאי לצאת לדרך ועם הזמן ככל הנראה תבינו מה הדרך שהכי מתאימה לכם לציור ורישום. בהצלחה!

עידן דוידי

עידן דוידי

עידן דוידי הוא בעלת עסק לשיווק דיגיטלי דוידי מרקטינג. עידן מתמחה בקידום ממומן ובפיתוח אפליקציות , בין תחביביו העיקריים הם לחקור וללמוד על טכנולוגיה וטרנדים חדשים. את כל המדריכים והמאמרים באתר הוא כותב בעקבות הרצון לשתף את הידע אשר הוא צובר ועושה זאת בהתלהבות.