5 דברים שלא ידעתם על פייסבוק

קניית לייקים לפייסבוק

כולנו (רובינו) נמצאים בפייסבוק – מתעדים רגעים שמחים, משתפים מתכונים, מתעדכנים בסטטוס של אנשים ששנים לא דיברנו איתם, עוקבים בחשאי אחר אקסים, לומדים היכן השכן בילה אתמול בערב, מפרסמים, רוכשים, עורכים סקר שוק, מקימים קבוצות, נתמכים, מסייעים, תורמים, מארגנים ועוד, וזאת כי באמת שמדובר באחת הפלטפורמות היותר מטורפות שנוסדו, באחת הפלטפורמות שמצליחות להישאר עדכניות, גם כיום כאשר העידן הדיגיטלי ממשיך לרוץ קדימה – משנה את החוקים ובאופן כללי מציע תחרות מפתה בכול תחום ותחום.

 1. רשת ציד

לצד העובדה שאתם נמצאים בפייסבוק כל יום, יש מספר דברים מרתקים שאתם עדיין לא יודעים עליה. סקרנים? אתם צרכים להיות! שנתחיל? ובכן האם ידעתם שבכול חודש נכנסים לפייסבוק סביב ה4 מיליון גולשים ישראלים ומדי חודש נוספים כ44 מיליון קליקים "ישראלים" רק בעקבות פרסומות? משמע הפייסבוק הינה מפלצת שיווקית שאם רק יודעים כיצד לנתבה נכון, אפשרי למנף את העסק ליעדים מדהימים. כמו כן, פייסבוק אינה אדישה לכוחה השיווקי ועל כן מציעה מגוון כלי ייעול, כלים כגון "בוסט פוסט", אופציה של קניית לייקים לפייסבוק (ניתן גם מחוץ למערכת) ועוד.

 

 2. פה על מנת להישאר

 

יש ציפייה כזו שדברים שהגיעו רחוק בסוף גם ייפלו חזק, אך פייסבוק מוכיחה לנו שהיא עדיין במגמת נסיקה והיא עושה זאת מבלי שנשים לב – באמצעות חבירה לגופים מובילים. האם ידעתם שפייסבוק חברה לניו יורק טיימס ואף קנתה הן את וואטסאפ והן את אינסטגרם? כך שנכון להיום כוח רב אינו מפוזר בין כמה מוקדים, אלא מאוגד, חזק מתמיד ומציע שלל שיטות שיווק חדשות.

 

 3. קצת רכילות פנימית

 

היה היה בחור צעיר (סטיב צ'ן) ששמח מאוד שפייסבוק העסיקה אותו כבר בשבועיים הראשונים להקמתה. עם זאת, מהר מאוד הוא החליט לקחת את הרגליים שלו ולפתוח סטארט אפ משלו. את יוטיוב אתם מכירים? עכשיו גם אתם יודעים מי עומד מאחוריו – אותו בחור חביב בשם סטיב צ'ן. האם הוא קיבל השראה, גנב רעיונות בסיסיים, או פשוט רצה לבחון כיצד הדברים עובדים לפני שהוא יוצא לדרכו? זאת נשאיר לספקולציות. עוד רכילות פנימית? גם מארק צוקרברג היה ילד וכאשר הוא חגג כדת וכדין בר מצווה, הוא עשה זאת בהשראת "מסע בין כוכבים". אולי אז הרעיון של פייסבוק החל לנבוט אצלו..

 

 4. פייסבוק מציעה לכם כרטיס עובד

 

חובבי פייסבוק, אתגרים ובאופן כללי אנשים של תוכנות ומחשבים? העבודה החד פעמית הזו במיוחד עבורכם: פייסבוק הכריזה שמי שיימצא באג בתוכנה, יזכה בתשלום נאה של 500 דולר. מכאן שאם מבקשים ליהנות מסכום חד פעמי, או פשוט להצליח להוכיח שהאנשים שמאחורי פייסבוק אינם כאלו מוכשרים, אתם מוזמנים להיענות לאתגר.

 

 5. זהירות – פייסבוק

 

פייסבוק נהדרת עבור שיווק, שמירה על קשר ועבור אינספור צרכים נוספים, אך בכול הנוגע לזוגיות היא פחות ידידותית. בשנת 2014 נערך מחקר שהעלה שפייסבוק בכבודה ובעצמה עומדת מאחורי אינספור מקרי גירושים. מדוע? היא מאפשרת ביתר קלות לחדש קשרים מהעבר ואף לא כל בן זוג אוהב שהפרטנר שלו משקיע בפייסבוק יותר זמן מאשר הוא מקדיש לו – תחשבו על כך בפעם הבאה שאתם גולשים ובן/ת הזוג מביטים עליכם מהצד במבט עוין.

 

מכורים?

 

חידשנו לכם? אנחנו בהחלט מקווים שכן, אחרת אתם יותר מכורים ממה שנדמה לכם. בכול מקרה תשקלו להתרחק מעט ולחזור עם כוחות מחודשים ויותר ממוקדים.

עידן דוידי

עידן דוידי

עידן דוידי הוא בעלת עסק לשיווק דיגיטלי דוידי מרקטינג. עידן מתמחה בקידום ממומן ובפיתוח אפליקציות , בין תחביביו העיקריים הם לחקור וללמוד על טכנולוגיה וטרנדים חדשים. את כל המדריכים והמאמרים באתר הוא כותב בעקבות הרצון לשתף את הידע אשר הוא צובר ועושה זאת בהתלהבות.