על פיתוח תוכנה בעולם ההייטק של היום

פיתוח תוכנה

פיתוח תוכנה נחשב היום לאחד התחומים המובילים, המתקדמים והמבוקשים בעולם ההייטק. שילוב בין יצירתיות, קדמה טכנולוגית ועשייה מאפשרים לפתח תוכנות שמשפרות את איכות החיים שלנו, מייעלות תהליכים בארגונים, מפעלים ועסקים תוך התאמה מושלמת לצרכים של המוסד. אנו עדים כצרכנים ואזרחים לכמה תגליות ששינו את פני החברה כמו למשל אפליקציית WAZE, אפליקציות להעברות כספים מהירות, תוכנות המסייעות להתמודד עם וירוסים ובאגים בארגונים ועוד.

כאשר בוחרים חברה המתמחה בנושא פיתוח תוכנה חשוב להתייחס לתוכנות קודמות אותה החברה פיתחה בעברה, על ההצלחות שלה, לבחון את הצוות המקצועי ואף לבדוק כי יש התאמה בין הצרכים שלכם לבין היכולות של אותה חברה. ממש כמו בכל שירות אחר אותו אנו בוחרים יש להתייחס לרמת ניסיון, מקצועיות, התמחויות, יחס אישי, רמת זמינות וכמובן תקציב.

ערכים חשובים ובולטים שחייבים לבוא לידי ביטוי בחברה צעירה או ותיקה המתמחה בפיתוח תוכנה:

 • חדשנות
 • יכולת לעמוד בפני אתגרים
 • יצירתיות
 • ראייה מערכתית
 • גמישות וסתגלנות, יכולת לפתח התמודדות עם מצבים שונים

 

תפקידים של חברות המתמחות בפיתוח תוכנה

ובכן, לחברות המתמחות בפיתוח תוכנה התמחויות שונות אך בגדול רוב החברות בשוק הישראלי מתמחות בתהליכים כמו למשל אפיון, תכנון ופיתוח של מערכות מידע, פיתוח מערכות פיננסיות ולוגיסטיות, פיתוח והטמעה של מערכות CRM ו-ERP, פיתוח מערכות IB, פיתוח מערכות ווב ועוד. על החברה לראות לנגד עיניה כי התוכנה בשלמותו חייבת לשפר ביצועים ולקצר תהליכים עבור הארגון אליה היא מיועדת.

 

לפני שמתחילים לפתח תוכנה – חשוב לדעת!

 1. מקצועיות ותכנון סופר מדויק לפרטים
 2. הכרה של המוצר או השירות כך למשל אם אתם מעוניינים בכתיבת תוכנה למשל עבור חוויות מציאות מדומה יש לוודא שאכן החברה בקיאה ומקצועית בתחום ובעלת רזומה ודוגמאות בתיק העבודות שלה.
 3. אפיון ארכיטקטורי של המערכת
 4. בחירת הטכנולוגיה או הממשק המתאים לתוכנה
 5. עיצוב UX/UI – חווית משתמש
 6. שילוב טכנולוגיות בפרויקט
 7. בחירת שפה
עידן דוידי

עידן דוידי

עידן דוידי הוא בעלת עסק לשיווק דיגיטלי דוידי מרקטינג. עידן מתמחה בקידום ממומן ובפיתוח אפליקציות , בין תחביביו העיקריים הם לחקור וללמוד על טכנולוגיה וטרנדים חדשים. את כל המדריכים והמאמרים באתר הוא כותב בעקבות הרצון לשתף את הידע אשר הוא צובר ועושה זאת בהתלהבות.