ביג שוט נעים להכיר: בורסה ושוק ההון

בורסה ושוק ההון

אחד המקומות הכי חשובים בכל כלכלה של כל מדינה, זו הבורסה. למען האמת, מדובר במקום בעל חשיבות גבוהה לא רק במובן של כלכלה לאומית, אלא הרבה מעבר לכך. יש לכך חשיבות רבה על כל אחד ואחת מאיתנו, בין אם אנחנו מושקעים בבורסה ובין אם לאו.

> קראו גם כאן בנושא http://reuvenzaluf.co.il/stock-exchange-or-real-estate-trading

כפי שאנחנו יודעים, הבורסה מהווה חלק בלתי נפרד משוק ההון, השוק בו מתבצעות עסקאות שקשורות למוצרים פיננסיים שונים, החל מאגרות חוב, מניות, וכדומה. לכל מוצר כזה יש השפעה מסוימת על החיים שלנו, באופן ישיר או עקיף.

על מנת ללמוד על ההשפעות וכיצד אנחנו יכולים להיות מעורבים בכך, מה שאנחנו צריכים לעשות, זה להירשם ללימודי שוק ההון, כמו אלה שמתבצעים במסגרת ביג שוט, בית ספר ללימודי שוק ההון בו מלמדים טובי המרצים בתחום, אנשים עם ניסיון מעשי ותיאורטי נרחב, וכך אנחנו יכולים להשקיע בשוק ההון בצורה כזו או אחרת, ולהשפיע במובנים שונים גם הכלכלה וגם על החיים שלנו וכן של אנשים אחרים.

כיצד הבורסה ושוק ההון משפיעים עלינו? ניקח לדוגמא, מוצר פיננסי כמו מניות של חברה. ברגע שהמחיר שלהן עולה, אז החברה מרוויחה ומייצרת רווח, ברגע שהמחיר שלהן יורד, בגלל שהביקושים יורד מסיבות שונות, אז החברה עלולה להפסיד, ולהיקלע לקשיים. נכון הדבר גם לגבי מוצרים פיננסיים אחרים, כולם מתנהלים על פי הכלל הפשוט של היצע וביקוש.

כל דבר יכול להשפיע עלינו בדרכים שונות, החל מעלויות של מוצרים, שוק עבודה, פנסיות, ביטוחים ועוד. עם או בלי שאנחנו מודעים לכך, אנחנו מעורבים בשוק ההון בצורות שונות ולכן חשוב שאנחנו נפעיל כיצד הוא פועל, כיצד הבורסה מתנהלת, איך אנחנו יכולים להשפיע וכיצד אנחנו יכולים לנצל את ההתנהלות של הבורסה ושל שוק ההון לטובתנו.

חשוב להדגיש, אנחנו יכולים להביט מהצד ולראות כיצד אנשים אחרים משפיעים על החיים שלנו, אך אנחנו יכולים גם להשפיע עליהם בעצמנו, לשם כך כל מה שאנחנו צריכים זה ללמוד את התחום עם גיא ברנד ולא לפחד להיכנס אליו. את ההשפעה על הכיס שלנו, אנחנו נראה תוך זמן קצר.

עידן דוידי

עידן דוידי

עידן דוידי הוא בעלת עסק לשיווק דיגיטלי דוידי מרקטינג. עידן מתמחה בקידום ממומן ובפיתוח אפליקציות , בין תחביביו העיקריים הם לחקור וללמוד על טכנולוגיה וטרנדים חדשים. את כל המדריכים והמאמרים באתר הוא כותב בעקבות הרצון לשתף את הידע אשר הוא צובר ועושה זאת בהתלהבות.