אחסון אתרים שיתופי – כל מה שאתם צריכים לדעת

ניהול עסק

אוקי, אז סוף סוף החלטתם להקים אתר חדש? ברכותינו! כעת הדבר הראשון שיהיה עליכם לבחור הוא ספק אחסון אתרים ושיטת אחסון. כאשר מדובר באתר חדש לגמרי, חבילות אחסון שיתופי מהוות את האופציה המועדפת על הרוב, אך ישנם עוד מספר סוגים שונים של חבילות שתוכלו לבדוק.

אם אתם מפתחים בלוג, אתר תדמית או חנות מקוונת? האם זה הולך להיות אתר ענק ורחב או שאתם בונים עליו לגדול ולצמוח במהלך פרק זמן ממושך? המשיכו לקרוא אם אתם רוצים לדעת מהי האפשרות המומלצת עבורכם.

קידום אתרים

מהו בעצם אחסון שיתופי?

אחסון כזה בעצם אומר שישנו שרת אחד אשר מאחסן מספר רב של אתרים בצורה שיתופית. בדיוק כמו בניין דירות אשר מכיל דיירים רבים, חברות האחסון ממש מפצלות את השטח שנמצא על השרתים שלה ומקצה את אותם שטחים בין המשתמשים.

כל אתר שנמצא על השרת חולק את נפח האחסון ואת המשאבים שלו, וכמובן גם את המחיר, כך תוכלו ליהנות מעלויות מוזלות בדיוק כפי שחדר בדירת שותפים יעלה בניגוד לבית פרטי.

יתרונות

  • חסכוני מאוד ביחס לחבילות האחסון האחרות
  • מנוהל על ידי חברת האחסון בצורה מלאה, כך שאתם לא תצטרכו לדאוג למה שהולך שם
  • ההימנעות מטיפול בבעיות טכניות אצל שרת האחסון חוסך לכם זמן יקר

חסרונות

  • אם האתר שלכם כבד מדי או גוזל יותר מדי משאבים מהשרת, אתם תוכלו לראות חיובים נוספים והוצאות לא צפויות. במקרה זה כדאי לשקול מעבר לחבילת VPS או אחסון יעודי.
  • תנועה גדולה יכולה להוביל לאיטיות באתר שלכם, ואותו מקרה יכול להיגרם על ידי קפיצות תנועה של משתמשים אחרים שחולקים עמכם את השרת.
  • אחסון שיתופי מאפשר לכם שליטה מוגבלת, כך שלא תמיד יהיה לכם גישה לקבצים הנדרשים.

סיכום

אם אתם מתכננים על אתר גדול מאוד עם הרבה תנועה וכמויות נרחבות של מדיה (תמונות, סרטונים, קבצים להורדה וכו'), תוכלו לבדוק את חבילות האחסון הוירטואלי VPS ואת שרתי האחסון היעודיים. בצורה זו תהיה לכם יותר שליטה על מגוון האפשרויות ולא תצטרכו לדאוג לצריכת משאבים גדולה.

עבור אתרים קטנים, מומלץ יהיה לבחור באחסון אתרים משותף, בעיקר בזכות האפשרות לשדרג את החבילה בכל עת, כך תוכלו להימנע מהוצאות מיותרות.

אם אתם נעזרים בשירותיה של חברה לקידום אתרים, כדאי לכם יהיה לשאול על חברה מומלצת אצלה תוכלו לאחסן את האתר שלכם בראש שקט.

עידן דוידי

עידן דוידי

עידן דוידי הוא בעלת עסק לשיווק דיגיטלי דוידי מרקטינג. עידן מתמחה בקידום ממומן ובפיתוח אפליקציות , בין תחביביו העיקריים הם לחקור וללמוד על טכנולוגיה וטרנדים חדשים. את כל המדריכים והמאמרים באתר הוא כותב בעקבות הרצון לשתף את הידע אשר הוא צובר ועושה זאת בהתלהבות.