בדיקת זכאות לפי שמות משפחה לדרכון פורטוגלי: כך תעשו את זה

דרכון פורטוגלי

רבים הישראלים שזכאים להוציא דרכון פורטוגלי, וליהנות מכל היתרונות שהוא מקנה. אך לא כולם מבצעים את בדיקת הזכאות הראשונית, אותה ניתן לעשות באופן עצמאי. מהי הבדיקה? ובכן, חיפוש אחר שם המשפחה ברשימה ייעודית. סקרנים? נרחיב על כך במאמר שלפניכם.

שמות המשפחה של המגורשים

500 שנים חלפו מאז גירוש ספרד, ואם נודה באמת – לא קל לדעת מי הם צאצאיהם של המגורשים ומי לא. במהלך השנים האחרונות, רבים שינו את שמות משפחתם, עברתו אותם, קיצרו אותם או תרגמו אותם מחדש, בין אם זה נעשה ממש לאחרונה, ובין לפני עשרות שנים. כדי לעשות מעט סדר, הרשויות בספרד ובפורטוגל פרסמו רשימה של שמות משפחה לדרכון פורטוגלי. מה זה אומר? ובכן, מדובר ברשימת שמות המשפחה של אנשי הקהילה היהודית שגורשו מספרד ומפורטוגל. הבדיקה מאוד פשוטה – אם שם משפחתכם מופיע ברשימה (או השם של הסבים, ההורים וכו'), סביר להניח שאתם זכאים לפצוח בתהליך להוצאת דרכון פורטוגלי.

אם תציצו ברשימת שמות המשפחה שפורסמה בעבר (ניתן למצאו בקלות ברחבי הרשת), תוכלו לראות לא מעט שמות ישראליים שמוכרים לנו עד היום כמו אלבז, אברג'יל, דנינו, דיין, לוי, מלכה ועוד. כמו כן, חשוב לציין שהרשימה ארוכה למדי, והחיפוש עשוי להיות מעט מאתגר. עם זאת, הרשימה מסודרת לפי א-ב (באותיות לועזיות), כך שזה עשוי להקל עליכם.

שם משפחתכם אינו מופיע ברשימה?

אל דאגה. זה לא אומר שאתם לא זכאים. כאמור, שמות רבים שונו ועוברתו, ועל כן יש לבצע בדיקה יותר מקיפה על מנת לברר את הזכאות. הבדיקה המקיפה תכלול מחקר גנאלוגי (אילן יוחסין), כך שאם משפחתכם הגיעה מאחת המדינות שאליהן גורשו היהודים – הסיכוי לזכאות עולה. מהן אותן מדינות? האמת שיש לא מעט, אבל הנפוצות ביותר הן מרוקו, טוניס, מצרים, לוב, סוריה, אלג'יר, טורקיה, בולגריה ועוד.

יש זכאות?

אם נמצאתם זכאים להוצאת דרכון פורטוגלי, ניתן לפנות לעורך דין שעוסק בתחום על מנת שיסייע לכם בתהליך, ויוכל לבצע בעבורכם את כל הבירוקרטיות הנלוות. הדרכון הפורטוגלי טומן בחובו שלל יתרונות, כמו האפשרות לעבוד באירופה, ללמוד במוסדות אירופאים להשכלה גבוהה, להשקיע בנדל"ן במדינות האיחוד ועוד.

בהצלחה.

עידן דוידי

עידן דוידי

עידן דוידי הוא בעלת עסק לשיווק דיגיטלי דוידי מרקטינג. עידן מתמחה בקידום ממומן ובפיתוח אפליקציות , בין תחביביו העיקריים הם לחקור וללמוד על טכנולוגיה וטרנדים חדשים. את כל המדריכים והמאמרים באתר הוא כותב בעקבות הרצון לשתף את הידע אשר הוא צובר ועושה זאת בהתלהבות.