קורס צילום פורטרטים – מה יש ללמוד?

תיקונים במכשירי מייזו

תאורה היא אחד היסודות לצילום. ישנם המון דפי אינטרנט שמלמדים כיצד להציב אורות לדיוקנאות. כלומר לפורטרטים. קורס צילום פורטרטים יעניק לכם את כל מה שתרצו לדעת וללמוד בכל הקשור לצילום אומנותי ודיוקני של אדם או אובייקט.

קורס צילום פורטרטים – מה יש ללמוד?

קורס צילום פורטרטים, בגדול, שייך לצילום דיוקנים, הנקרא גם לעתים קרובות יותר דיוקנאות, הוא אומנות לכידת נושא (במקרה זה, אדם או קבוצת אנשים), בהם הפנים, תווי הפנים, כמו גם הבעות הפנים, שולטות בעיקר.

צלמי פורטרטים ודיוקנים

מטרתם של צלמי פורטרטים היא להתמקד בפנים של האדם. הם שואפים לתת דגש על פני האדם כיוון שזה יהיה גם המוקד או הדגש של הצילום. אולם אין זה אומר שגופו של האדם או אפילו הרקע כבר לא ייכלל בו. 

תחת צילומי פורטרט, הצלם עדיין יכול להיכלל בתצלום על ידי הצילום, אך שוב, המיקוד או הדגש צריכים להיות על פני האדם, הבעת הפנים ואפילו תווי פנים מובהקים לו.

צילומי דיוקנאות מקצועיים

אחת התפיסות השגויות הנפוצות בנוגע לצילום דיוקן היא, שמדובר בתמונת מצב או בתצלום של אדם. זה לא נכון. בצילומי פורטרט או דיוקנאות, נלכדת תמונה מורכבת או "מתורגלת" של אדם במצב דומם. 

זה בעצם אומר שהצלם יכין את הנושא ולנושא יהיה מיקום וזווית מסוימים. כמובן ש"החזרות" וכל הפרטים סביבו יש לדון בהם לפני כן בין הנושא (האדם) לצלם.

מה כוללים דיוקנאות?

בדרך כלל, דיוקנאות כוללים את הנושא (שוב, במקרה זה, האדם שצילם אותו) מביט ישירות במצלמת הצלם. אם בעבר המצולמים היו מביטים ישירות למצלמה, כיום, הדיוקן יתמקד בהבעת פנים וזווית במבט.
הקליקו למידע נוסף אודות קורסי צילום ותקשורת חזותית!

עידן דוידי

עידן דוידי

עידן דוידי הוא בעלת עסק לשיווק דיגיטלי דוידי מרקטינג. עידן מתמחה בקידום ממומן ובפיתוח אפליקציות , בין תחביביו העיקריים הם לחקור וללמוד על טכנולוגיה וטרנדים חדשים. את כל המדריכים והמאמרים באתר הוא כותב בעקבות הרצון לשתף את הידע אשר הוא צובר ועושה זאת בהתלהבות.