איך מתכננים טקס הלוויה לפי הנחיות הקורונה?

מחיר מצבה

משבר הקורונה העולמי עצר באחת כל פעילות תקינה ושגרתית ברחבי העולם כולו. כך, אנשים רבים גם כאן בישראל מחפשים כל דרך שהיא להמשיך בשגרה ובין השאר להתפרנס, לשמור על קשר קרוב עם משפחה וחברים ובגדול להמשיך את החיים כסדרם עד כמה שרק אפשר. נכון, ישנן פעילויות שלא ניתן להמשיך בהן כרגיל, כמו למשל חתונות ושמחות, אותן אנשים מעדיפים לדחות, אבל יש דברים שאי אפשר לדחות כמו למשל הלוויות כאשר אדם נפטר. אם כך, נשאלת השאלה איך מקיימים הלוויה על פי ההנחיות. ובכן, כך תעשו את זה.

רכשו מצבה בהקדם

בגלל ההנחיות בתי עסק רבים לא עובדים באופן סדיר וחלק מהם הם כמובן עסקים הקשורים בעולם הקבורה וההלוויות. לכן חשוב לברר קודם כל לגבי מצבות ורכישתן בהקדם, על מנת לא להגיע לרגע הנחת המצבה ללא מצבה. בדיקה של מחיר מצבה ובירור לגבי בתי עסק למכירת מצבות מראש בהחלט תקל עליכם בעניין, ואם תעשו את זה מראש כמה שרק ניתן, סביר שלא תגיעו ליום הנחת המצבה בידיים ריקות.

קפסולות

חשוב תמיד להתעדכן בהנחיות הקורונה האחרונות ולהכין את באי טקס ההלוויה לשמירה עליהן. אחת ההנחיות היא עמידה בקפסולות וכדי להימנע מדו"חות כספיים ואי נעימות הקפידו כי המבקרים לא חורגים מההגדרה. בנוסף, מומלץ מאד לבקש מהאורחים לעמוד עם בני המשפחה הגרעינית הקרובה כדי להימנע מהדבקה כוללת של אנשים אחרים.

מסכה

על אף שהדעות חלוקות לגבי נחיצות עטיית מסיכות במרחבים פתוחים, אבל כרגע זאת ההגדרה על פי החוק. לכן, הקפידו להזכיר לאורחים כי עטיית מסיכה היא בגדר חובה, כמובן כדי להימנע מאי נעימות וחלוקת דו"חות, אבל גם כדי למנוע הדבקה אם אכן יש סיכוי קלוש שעטיית מסיכות בשטח פתוח משמעותית בצורה כלשהי. מומלץ לרכוש חבילת מסיכות ולחלק לבאי ההלוויה שלא הגיעו עם מסיכה מראש.

לסיכום, אין מה לעשות כי החיים ממשיכים גם בתקופת הקורונה וזה כולל בין השאר הלוויות כמובן. הקפידו למלא אחר ההנחיות גם בהלוויה וכך תימנעו ממצבים לא נעימים ותלוו את המנוח בצורה יפה ומכובדת.

עידן דוידי

עידן דוידי

עידן דוידי הוא בעלת עסק לשיווק דיגיטלי דוידי מרקטינג. עידן מתמחה בקידום ממומן ובפיתוח אפליקציות , בין תחביביו העיקריים הם לחקור וללמוד על טכנולוגיה וטרנדים חדשים. את כל המדריכים והמאמרים באתר הוא כותב בעקבות הרצון לשתף את הידע אשר הוא צובר ועושה זאת בהתלהבות.