מה זה מחשוב ענן לעסקים קטנים

מחשוב ענן לעסקים קטנים

אם היינו להציג את האבולוציה של שמירת מידע ונתונים במחשבים והצגתם במחשבים חיצוניים או במקורות חיצוניים, הרי שבהתחלה היו אלה דיסקטים שהיינו משתמשים בהם, אחרי זה דיסקים, בהמשך זה היה דיסק אונקיי, מיילים וכן הארד דיסק נישא וכיום כל מה שאנחנו צריכים זה להתחבר למחשוב ענן.

הרעיון של מחשוב ענן הוא יחסית חדש למרות שבאופן עקרוני, עוד לפני שהתחילו להשתמש בו, היתה לנו אפשרות בעסקים או בבית, להשתמש באופציה הזאת לשימוש פנימי. כל מה שהיינו צריכים זה להפעיל שרת פנימי ולחבר אליו מספר מחשבים, וברגע שכולם עובדים על אותו שרת, אז היינו יכולים למשוך אותו קובץ בכל אחד מהמחשבים.

מחשוב ענן נועד לשרת קודם כל עסקים, הן גדולים והן קטנים. הרעיון הוא, שבעזרת שירותי ענן אנחנו יכולים להציג את החומר שעומד לרשותנו בכל מקום ובכל זמן. כך למשל, אם בעל עסק קטן מעוניין להציג נתונים או כל דבר אחר שקשור לעסק, בפגישה, ועידה או בכל מקום אחר, אז כל מה שהוא צריך לעשות זה להתחבר אל השרת של החברה שמעניקה לו מחשוב ענן ודרך שם הוא יכול למשוך ולהציג את המידע מתוך הקבצים שמאוחסנים שם.

עסקים רבים, בפרט עסקים קטנים משתמשים במחשבי ענן לצרכים שונים. ראשית, בשביל לאחסן את כל המידע של המחשב על גבי השרת החיצוני, כך אם חס וחלילה קורה משהו למחשב של העסק, המידע נשמר ולא קורה לו כלום.

שנית, בשביל שיהיה ניתן לעבוד על החומרים השונים מכל מקום, דבר שהוא חיוני לעסקים קטנים, מאחר ואם חס לילה בעל העסק חולה או נפצע, הוא יכול לבצע את העבודה מהבית ולא צריך לחכות עד שיחזור לעבודה. בעסקים גדולים סביר להניח שיהיה מי שיחליף אותו, בעסקים קטנים, ייתכן ואין לו כוח עבודה לשם כך.

שלישית, מחשוב ענן מאפשר לאבטח את המידע בצורה הרבה יותר טוב, מאפשר לו לשמור כמויות גדולות יותר של מידע, וכאמור, הוא יכול להשתמש בו באמצעות אמצעים חיצוניים שונים, בין אם זה מחשבים, טאבלטים או מכשירי סלולר.

קראו גם על: שירותי תמיכה למחשבים

עידן דוידי

עידן דוידי

עידן דוידי הוא בעלת עסק לשיווק דיגיטלי דוידי מרקטינג. עידן מתמחה בקידום ממומן ובפיתוח אפליקציות , בין תחביביו העיקריים הם לחקור וללמוד על טכנולוגיה וטרנדים חדשים. את כל המדריכים והמאמרים באתר הוא כותב בעקבות הרצון לשתף את הידע אשר הוא צובר ועושה זאת בהתלהבות.