ספרי שמע – לכל אחד?

ספרי שמע

ספרי שמע קיימים כבר עשרות שנים. הם היו מוקלטים בעבר על גבי קלטות, או תקליטים ושימשו בעיקר לצורך השמעת ספרי ילדים ואמצעי עזר לכבדי ראייה, שרוצים להנות מספרות טובה.

אבל כיום, בעידן הפודקאסטים, ספרי שמע הם כבר הרבה יותר מאמצעי עזר לאוכלוסיות מיוחדות.

מה זה ספר שמע?

ספרי שמע הם ספרים מוקלטים בקולו של קריין מקצועי, שמקריא אותם בצורה מקצועית.

כך ניתן להקשיב לסיפור במקום לקרוא אותו.

כיום, ספרי שמע כבר אינם מוקלטים על גבי תקליטים וקלטות, כמו פעם, אלא בתור קבצי שמע, להם אפשר להאזין מהנייד, להעלות לדיסק און קי ולשמוע אותם מכל מכשיר מתאים.

חשוב לציין כי לעיתים מי שמקריא את הספר הוא הסופר בעצמו, אך גם אם מדובר על קריין מקצועי, ההקראה נעשית באופן נאמן למקור, מדויק ככל הניתן, מתוך כוונה לתת למאזינים תחושה קרובה ככל הניתן לזו שהתכוון אליה הסופר.

אז מי צריך ספר שמע?

ספרי שמע אמנם מתאימים במיוחד לכבדי ראיה, שנוח להם יותר להאזין לספר מאשר לקרוא אותו בכתב ברייל, אבל היום, בעידן הפודקאסטים, ספרי שמע מתאימים גם להרבה אנשים אחרים:

  • למי שרוצה לשמוע את הסיפור בזמן ריצה, או הליכה, במקום לשמוע מוזיקה
  • למי שרוצה להקשיב לסיפור בזמן נהיגה ארוכה
  • למי שלא יכול להניח את הספר אבל חייב לבצע משימות שונות, שלא מצריכות ריכוז רב ולכן מאפשרות האזנה לסיפור תוך כדי (עבודה בגינה, ניקיון, בישול ועוד).
  • למי שנהנה מערך מוסף ומימד נוסף של האזנה לסיפור

לסיכום

עלייה בביקוש לספרי שמע מביאה סופרים רבים לבחור בשירות הוצאה לאור של ספר שמע, נוסף על ספר מודפס וספר דיגיטלי. רוצים לשמוע פרטים נוספים? צרו איתנו קשר – אנחנו כאן בשבילכם!

עידן דוידי

עידן דוידי

עידן דוידי הוא בעלת עסק לשיווק דיגיטלי דוידי מרקטינג. עידן מתמחה בקידום ממומן ובפיתוח אפליקציות , בין תחביביו העיקריים הם לחקור וללמוד על טכנולוגיה וטרנדים חדשים. את כל המדריכים והמאמרים באתר הוא כותב בעקבות הרצון לשתף את הידע אשר הוא צובר ועושה זאת בהתלהבות.