רישום סימן מסחר באינטרנט – מה זה ולמה זה חשוב?

רישום סימן מסחר באינטרנט

מהו סימן מסחר ולמה חשוב כל כך להגן עליו? איך בכלל ניתן לעשות זאת ואיך ניתן לעשות רישום סימן מסחר באינטרנט? על כל זאת ועוד נענה בהמשך!

מהו סימן מסחר?

סימן מסחר הוא כל ציור, תמונה, לוגו ואפילו מילים ולחן, המזוהים עם עסק או חברה כאלו ואחרים. כלומר, כאשר עסק או חברה משלמים על עיצוב, צילום, כתיבה או הלחנה מסוימים וקהל הלקוחות מזהים אותם עם החברה, זהו סימן מסחר. לדוגמה, כולנו יודעים היטב מהו סימן המסחר של נייק או של קוקה קולה.

חשיבות ההגנה

היות שמדובר על סימן כלשהו, המזוהה עם עסק או חברה ספציפיים, חשוב מאוד להגן עליו. זאת, כדי שלא יהיה מזוהה עם מותגים אחרים ואז כל מטרתו של הסימן תתפספס. הכוונה היא לכך, שגם צריך לשים לב לכך שאין סימני מסחר דומים לעסקים וחברות אחרים וכך לא ייווצר בלבול בקרב קהל הלקוחות.

הדרך להגן

הדרך הטובה ביותר להגן על סימן מסחר כזה או אחר היא על ידי רישום שלו אצל רשם סימני המסחר. רשם סימני המסחר מאגד אצלו את כל סימני המסחר הרשומים והוא למעשה, הנותן את התוקף החוקי לשימוש בסימן המסחר ואת ההגנה הדרושה מפני העתקות על ידי עסקים אחרים.

מה זה אומר רישום סימן מסחר באינטרנט?

הכוונה של רישום סימן מסחר באינטרנט היא ביצוע תהליך רישום סימן המסחר אצל רשם סימני המסחר באופן מקוון. כלומר, במקום להתרוצץ בין עורכי דין וביצוע כל ההליך הביורוקרטי באופן עצמאי תוך השקעה של הרבה זמן וכסף, ניתן לעשות זאת בלחיצת כפתור.

המבצעים

חשוב לציין, שכדי לבצע רישום סימן מסחר באינטרנט עדיין יש להיעזר בעורכי דין ולכן חשוב לוודא, שמאחורי האתר אליו פניתם עומדים עורכי דין מוסמכים, שיוכלו לבצע עבורכם את ההליכים הדרושים לשם קבלת אישור רישום סימן המסחר שלכם. לדוגמה, עליהם לוודא, שסימן המסחר שלכם אינו זהה או דומה לסימנים מסחריים של עסקים או חברות אחרים וכך גם אתם אינכם מבצעים העתקה.

עידן דוידי

עידן דוידי

עידן דוידי הוא בעלת עסק לשיווק דיגיטלי דוידי מרקטינג. עידן מתמחה בקידום ממומן ובפיתוח אפליקציות , בין תחביביו העיקריים הם לחקור וללמוד על טכנולוגיה וטרנדים חדשים. את כל המדריכים והמאמרים באתר הוא כותב בעקבות הרצון לשתף את הידע אשר הוא צובר ועושה זאת בהתלהבות.