מה זה בית חכם וכיצד מתחילים?

לפתח אפליקציה

לפתח אפליקציה

בשנות התשעים גילינו את הבית החכם. עד אז, הטכנולוגיה המתקדמת ביותר של הבית היתה שלט למזגן או אזעקה שהיתה מהבהבת ומהדהדת שמישהו היה מנסה לפרוץ דרך החלון או הדלת. בשנות התשעים, בזכות התפתחויות טכנולוגיות, כולל בזכות האינטרנט, גילינו כיצד להפוך את הבית שלנו לחכם, ובמילים אחרות, כיצד הבית יכול לעבוד בשבילנו ולא רק אנחנו בשבילו.

מה שעומד במרכז הרעיון של בית חכם הוא, במקום שהדברים יהיו ידניים ונצטרך להפעיל כל דבר בנפרד או שנצטרך להיות נוכחים במקום בשביל להפעיל את המוצרים והמרכיבים השונים של הבית, הרי שכל פרט בבית יכול לעבוד מרחוק, מתי שנרצה. אנחנו רק צריכים להתקין מערכת שתתאים לכך. באמצעות חיבור למערכת של הבית, דרך מחשב או דרך מכשיר סלולארי, אנחנו יכולים להפעיל מנגנונים שקיימים בבית.

לפני שנסביר איפה מתחילים ומה זה אומר להפעיל מנגנונים של הבית, צריך להבין כיצד זה עובד. הבית מחובר למערכת מיוחדת, כך שמרכיבים שונים מופעלים לא רק באופן ידני או על ידי שלט רגיל, אלא גם על ידי מערכות מרחוק. זה מה שנקרא בעגה המקצועית "אינטרנט של הדברים", כלומר דברים, חפצים אשר יש להם תקשורת אחד עם השני והם פועלים בעזרת הקשר ביניהם. כך פועל בית חכם.

כיצד בא לידי ביטוי בית חכם ואיפה מתחילים?

אתם רוצים להגיע הביתה והמזגן יעבוד בשבילכם עוד לפני שאתם נכנסים, כל מה שעליכם לעשות זה להפעיל את המערכת מהמכשיר הנייד שלכם. אתם רוצים להפעיל את התנור בשביל שיתחמם לפני שאתם מגיעים הביתה לבשל? תחברו אותו לבית החכם וזה אפשרי. כך גם עם הדוד החשמלי, עם מערכת האבטחה, אפילו עם שירותי החשמל בבית, במקום לבזבז חשמל בצורה מאוד לא אחראית, אתם יכולים לקבוע שבכל פעם כשאתם יוצאים מהחדר, האור בחדר ייכבה וכך לא תבזבזו אותו לחינם.

מערכת בית חכם, כוללת גם מערכות נוספות, כמו סאונד, מיגון, אבטחה, טלוויזיה ועוד. למעשה עם השנים נכנסים יותר ויותר אלמנטים אל תוך הרעיון של בית חכם, הכל עניין של תכנון הבית והקמת המערכת.

עידן דוידי

עידן דוידי

עידן דוידי הוא בעלת עסק לשיווק דיגיטלי דוידי מרקטינג. עידן מתמחה בקידום ממומן ובפיתוח אפליקציות , בין תחביביו העיקריים הם לחקור וללמוד על טכנולוגיה וטרנדים חדשים. את כל המדריכים והמאמרים באתר הוא כותב בעקבות הרצון לשתף את הידע אשר הוא צובר ועושה זאת בהתלהבות.