מהי אוטומציה לשרתים?

מהי אוטומציה לשרתים?

מהי אוטומציה לשרתים?

אוטומציה לשרתים הינו תהליך אשר במהלכו מועברות סמכות ואחריות לביצוע מהעובדים למכונות ותוכנות. תהליך כזה מתאפשר, בעיקר, בגלל ההתפתחות הטכנולוגיה הקיימת בתחום ומאחר וסביבת העבודה הופכת לממוחשבת יותר. ניתן לקבל דוגמאות אחרות דומות מעולמות אחרים. אחת מהם, למשל, היא ביצוע ניתוחים מסוימים ומורכבים על ידי רובוטים. ההיגיון והמחשבה העומדים מאחרי הרעיון הם שמערכות אוטומטיות מסוגלות לבצע את העבודה בצורה מהירה וטובה יותר מאשר אדם אנושי. היכולת שלהם מתבטאת גם באפס טעויות כפי שקורה בעת ניטור שרתים וכדומה. חברות רבות נכנסות לתהליך באופן מדורג ומשלבות בין אוטומציה ידנית לממוחשבת.

יתרונות

לאוטומציה לשרתים יש יתרונות רבים. ראשית, מדובר על מערכת הפועלת ברציפות ואינה "מתעייפת" כמו עובד רגיל. הביצועים תמיד יהיו מהירים וטובים יותר. בכל מערכת מחשוב נוצרות בעיות בעת הפעילות והסיכוי לזיהוי שלהן ולמציאת פיתרון מושלם הוא הרבה יותר מהיר וברור. כך נמנעים נזקים שונים המתבטאים באובדן, מוניטין, הכנסות ועוד. כל ארגון העובר למערכת זאת יכול לחסוך בכוח אדם, ומשום כך, החיסכון הינו גם ישיר וגם עקיף. יתרון חשוב מאוד הוא בביצוע סריקה יסודית וקפדנית לשרתים עצמם. איתור בעיות בהם תורם רבות מאחר ותפקודם הנכון הוא קריטי להפעלת כל מערכות המחשוב בעסק.  

תהליך הטמעה מובנה

תהליך ההטמעה בארגון נעשה על ידי חברה המתמחה בתחום ובשילוב של מנהלי הארגון. מטבע הדברים, קיים חשש אמיתי של מנהלי העסק להשתמש במערכות שאינן מוכרות דיין. צוות של מומחי החברה יסביר רבות על הטכנולוגיה, יסיר חששות קיימים, יבצע את ההטמעה היטב וילווה את השירות ככל הנדרש. הכול כדי שהחברה המקבלת את השירות תיהנה  מביצועיה לאורך זמן. מומלץ לקבל שירות מחברה בעלת מוניטין שלמנהליה יש ידע וניסיון מצטבר בתחום.

 

 

עידן דוידי

עידן דוידי

עידן דוידי הוא בעלת עסק לשיווק דיגיטלי דוידי מרקטינג. עידן מתמחה בקידום ממומן ובפיתוח אפליקציות , בין תחביביו העיקריים הם לחקור וללמוד על טכנולוגיה וטרנדים חדשים. את כל המדריכים והמאמרים באתר הוא כותב בעקבות הרצון לשתף את הידע אשר הוא צובר ועושה זאת בהתלהבות.