כמה כסף מרוויחים בסייבר

שכר סייבר

בימים בהם אבטחת תוכנה וסייבר הפכו למוצר נחשק, רבים רוצים לדעת יותר על התחום וחושב מכל – להבין כמה אפשר להרוויח בסייבר. כיום, יותר ויותר אנשים מסתמכים רק על מחשבים וסמארטפונים או שאר אפליקציות/ תוכנות ואמצעים לניהול עסקים – בעוד שהגנה על המידע היא הדבר החשוב ביותר! וכאן נכנסים לתמונה מומחי סייבר.

אבל מה צריך לדעת על התחום הסייבר וההגנה על מידע ממוחשב?

תחום זה נחשב לבין המבוקשים בעולם המשרות בזמן האחרון. מי שמומחה בתחום, יודע כי יש לא מעט תקיפות על מחשבים או כלי תקשורת שמטרתן להוציא מידע פנימי מארגונים גדולים, חברות ומסודות, בעוד שהתמיכה וההגנה קשורה כמובן אל תחום ההייטק שמקנה לאותם ארגונים מוסדות וחברות הגנה מאיומי טרור בתחום הסייבר. לכן דרושים מומחים באבטחת מידע.

אז כמה ניתן להרוויח?

בראשית חשוב לדעת כי השכר של מומחי סייבר קשור תמיד לוותק וניסיון. גם תואר אקדמי בתכנות או בתחומי אבטחת המידע: יכול להשפיע על רמת השכר. בכול מקרה, עם ניסיון של חמש שנים ומעלה אפשר להרוויח בין 23,000 שקלים עד 30,000 שקלים. התפקידים שיבצעו המומחים גם הם קשורים לממוצע השכר, כמו תפקידים של מיישם אבטחת מידע שנחשבים מבין הרווחיים ביותר, כמו גם אלגוריתמאי, מיישם אבטחת מידע או בכירים בתחום ההייטק.

כיצד מוצאים עבודה בסייבר?

מי שירצה למצוא משרה בהייטק, חשוב כי ירשם אל לוח דרושים ייעודי שמציע משרות כמו בודקי תוכנה, מנהלי אתרים, מומחי סייבר ואבטחת מידע, מנהלי IT וכדומה. בכך אפשר למצוא עבודה גם בתקופות של משברים או בתקופות של אחוזי אבטלה גבוהים בארץ ובעולם.

אולי יעניין אתכם גם: משרות IT

עידן דוידי

עידן דוידי

עידן דוידי הוא בעלת עסק לשיווק דיגיטלי דוידי מרקטינג. עידן מתמחה בקידום ממומן ובפיתוח אפליקציות , בין תחביביו העיקריים הם לחקור וללמוד על טכנולוגיה וטרנדים חדשים. את כל המדריכים והמאמרים באתר הוא כותב בעקבות הרצון לשתף את הידע אשר הוא צובר ועושה זאת בהתלהבות.