מתמודדים עם הסגר: איך עסקים יכולים לעבוד בימי הקורונה?

עסקים בימי הקורונה

נגיף הקורונה איתנו כבר מחודש מרץ, ושורת ההנחיות שמלווה אותנו בחודשים האחרונים הובילה לתסכול וירידה בהכנסות בקרב לא מעט בעלי עסקים. בחודשים האחרונים נדמה שרבים מצאו דרכים יצירתיות לעבוד גם במהלך הסגר, ואם גם אתם מבקשים לעבוד בתקופה זו – המאמר הזה הוא בשבילכם.

משלוחים עד הבית

אם אתם מנהלים חנות פיזית או מוכרים מוצרים מהבית, תוכלו להיעזר בחברת משלוחים על מנת למכור מוצרים גם במהלך הסגר, ולו כי בתקופה זו עדיף לעבוד מול חברה שמספקת שירות מהיר מאשר משלוח קלאסי באמצעות הדואר. תוכלו לבחור בחברה שמבצעת משלוחים מדלת לדלת או משלוחים לנקודות איסוף שונות – כך או כך, זה עשוי להיות פתרון נהדר.

טיפ: שווקו בכל הפלטפורמות הדיגיטליות את העובדה שהתחלתם לבצע משלוחים, כשכדאי לציין את מחירי המשלוחים בחנות המקוונת ולוודא שאתם מחייבים את הלקוח על השירות.

אפשר בזום?

יש לא מעט תחומים שיאפשרו לכם להמשיך לעבוד בימי הסגר באמצעות זום, גם אם נדמה שהעבודה חייבת להיעשות באופן פרונטלי. למשל אימוני כושר (או כל פעילות גופנית אחרת), סדנאות יצירה, טיפולים פסיכולוגיים, שיעורי פיתוח קול וכו'. נסו להיות יצירתיים ולהפוך את המפגשים הקבועים שלכם למקוונים – אולי תופתעו ותחליטו לאמץ את הרעיון גם לאחרי הסגר.

שיחות ייעוץ ללקוחות

אם אתם עוסקים בתחום בו ייעוץ שווה כסף, תוכלו לקיים שיחות ייעוץ עם לקוחות בתשלום. למשל, מפיקי אירועים יוכלו לייעץ לזוגות מאורסים בתשלום, או להפיק עבורם אירוע מצומצם בהתאם להנחיות. אם אתם מנהלים עסק כבר כמה וכמה שנים, תוכלו לפתוח שירות חדש, ובו תייעצו לעסקים חדשים בתחום שבו אתם עוסקים. כמו כן, תוכלו לקיים הרצאות בתשלום לקבוצות באמצעות זום, זה בתנאי כמובן, שיש לכם ידע חשוב להעביר הלאה.

האם אתם יכולים לתת שירות נוסף?

נסו לחשוב אם יש לכם אפשרות להעניק שירותים נוספים שתחום העיסוק שלכם. למשל, אם אתם יודעים להתנסח מעולה, תוכלו לכתוב תוכן עבור אתרים וספקים בתחום שבו אתם עוסקים (בין אם זה הייטק, ובין אם זה שיפוצים). כמו כן, אם אתם מנהלים מסעדה מוצלחת, תוכלו להעביר סדנאות בישול באמצעות זום, או למכור ספר מתכונים דיגיטלי.

 

יש לא מעט דרכים לעבוד גם במהלך ימי קורונה, נסו להבין מהן הדרכים האידיאליות ביותר בעבורכם. בהצלחה.

עידן דוידי

עידן דוידי

עידן דוידי הוא בעלת עסק לשיווק דיגיטלי דוידי מרקטינג. עידן מתמחה בקידום ממומן ובפיתוח אפליקציות , בין תחביביו העיקריים הם לחקור וללמוד על טכנולוגיה וטרנדים חדשים. את כל המדריכים והמאמרים באתר הוא כותב בעקבות הרצון לשתף את הידע אשר הוא צובר ועושה זאת בהתלהבות.