האם עדיף להתחיל מפיתוח אפליקציה או אתר?

פיתוח אפליקציה

אחת השאלות שלא מעט בעלי עסקים ובעלי מקצוע שואלים את עצמם בימינו היא, האם נכון לפתח אתר אינטרנט או להגיע ישר לעולם של אפליקציות למכשירי סלולר וטאבלט. זו שאלה חשובה, הן מבחינת חשיפה ונראות והן מבחינה כלכלית, מן הסתם. מדובר בשני מוצרים שעולים לא מעט כסף, אז צריך לדעת היכן וכיצד להשקיע אותו.

צריך לומר, עד לפני מספר שנים היה ברור מאליו שצריך להתחיל בפיתוח אתר. למעשה, עסק שלא היה לו אתר אינטרנט, כאילו לא היה קיים. אך עם הזמן נכנסו שני גורמים עיקריים ששינו במעט את המשוואה. הראשון זה עמוד עסקי בפייסבוק, שבמובן מסוים ביטל את הצורך באתר אינטרנט מושקע, מאחר והוא יצר את כל האפשרויות עבור בעל העסק, כולל אפשרויות הרבה יותר נוחות ליצירת קשר עם הלקוח. הגורם השני, היו אפליקציות סלולר.

מאז שהופיע האייפון הראשון בחיינו, אנחנו רואים עלייה מתמדת הן בכמות הגולשים דרך אפליקציות בסלולר ובכלל אנחנו רואים עלייה ניכרת בשימוש במכשירים סלולריים לצורכי גלישה באינטרנט. אם נוסיף לכך את השימוש בטאבלטים, אז אנחנו יכולים להבין, למה אפליקציות מאיימות על אתרי אינטרנט. הרי אין היגיון לייצר אתר באינטרנט, אם אנחנו יכולים להפנות את הגולשים שלנו לאפליקציה, שמובילה היישר אלינו, נמצאת איתם כל הזמן בכל מקום, ואנחנו יכולים להציע להם דרך האפליקציה לבצע שירותים שונים שאנחנו לא בהכרח יכולים להציע להם באותה קלות דרך האתר.

למשל, דרך אפליקציות סלולר אנחנו יכולים להציע להם אפשרות להזמין מוצרים ושירותים בקליק אחד, להזמין מקום במסעדה, אנחנו יכולים לחבר את האפליקציה שלנו לאפליקציות אחרות, כמו וייז, וואטסאפ, פייסבוק ועוד. דברים שבאתר אינטרנט רגיל לא בהכרח יועילו לנו.

אז איפה כדי להתחיל? מומלץ להתחיל היום באפליקציה ולייצר בה את כל האופציות והכלים בצורה הרבה יותר פשוטה ונוחה מאשר הם היו מופיעים באתר אינטרנט כזה או אחר. כך אנחנו נוכל לשמור על קשר עם הלקוחות שלנו בצורה הרבה יותר קרובה ובצורה הרבה יותר יעילה לאורך זמן.

עידן דוידי

עידן דוידי

עידן דוידי הוא בעלת עסק לשיווק דיגיטלי דוידי מרקטינג. עידן מתמחה בקידום ממומן ובפיתוח אפליקציות , בין תחביביו העיקריים הם לחקור וללמוד על טכנולוגיה וטרנדים חדשים. את כל המדריכים והמאמרים באתר הוא כותב בעקבות הרצון לשתף את הידע אשר הוא צובר ועושה זאת בהתלהבות.